Pearl Jam udostępnił prawie 200 koncertów za darmo. To aż 5 tys. utworów do odsłuchania

11.05.2021 12:34
Pearl Jam Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Tęsknicie za Pearl Jam? Zespół przygotował coś specjalnego dla fanów, którzy nie mogą żyć bez koncertów.

Pearl Jam zdaje sobie sprawę, jak bardzo tęsknimy za koncertami. Dlatego postanowił umilić nam trudny czas pandemii udostępniając w serwisach cyfrowych 186 koncertów, co daje 5404 utworów do odsłuchania. Trzeba przyznać, że Pearl Jam ma rozmach...

Polecamy

Pearl Jam udostępnił prawie 200 koncertów za darmo

Udostępnione przez Pearl Jam nagrania pochodzą z występów z lat 2000, 2003, 2008 i 2013. Niespodzianka ucieszy nie tylko wieloletnich fanów, ale też nowe pokolenia słuchaczy, które traktują serwisy cyfrowe jako główne źródło odbioru muzyki.

Pearl Jam uruchomił też koncertowy hub w sieci, dostępny pod adresem https://deep.pearljam.com – w tym miejscu fani mogą wyszukiwać koncerty po kategoriach, jak również posłuchać playlist ułożonych przez innych wielbicieli grupy. Każdy bootleg w Deep opatrzony jest opisem stworzonym przed superfanów z Ten Club.

Odpowiadając na liczne prośby fanów, zespół uruchomił też Custom Setlist Generator. Zazwyczaj to Eddie Vedder odpowiada za układanie setlisty, więc wreszcie to słuchacze mogą wciąć sprawy w swoje ręce. Wpisując swoje imię i datę urodzenia, można otrzymać osobistą playlistę z odręczną notką od Eddie’ego.

Polecamy

Dyskografię Pearl Jam zamyka album „Gigaton”, który debiutował w Top 5 Billboard Top 200. Płyta znalazła się w podsumowaniach najlepszych wydawnictw roku m.in. w „Mojo”, Consequence of Sound, Insider i wielu innych.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.