Perkusista SOAD wymienia 10 albumów, które zmieniły jego życie

16.04.2020 19:30
System of a Down|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W rozmowie z Metal Hammerem John Dolmayan z System Of A Down podzielił się najważniejszymi albumami, które miały duży wpływ na jego życie. 

Grupa System of a Down to jedna z najpopularniejszych i najważniejszych formacji metalowych powstałych w latach 90. Muzycy mają ogromną rzeszę fanów, którzy z niecierpliwością czekają na ich kolejne wydawnictwo po powrocie do grania w 2010 roku.

Perkusista SOAD i 10 albumów, które zmieniły jego życie

Czym inspirują się artyści którzy aktualnie sami są inspiracją dla kolejnego pokolenia metalowców? Specjalnie dla pisma Metal Hammer, perkusista System Of A Down, John Dolmayan zaprezentował 10 albumów, które zmieniły jego życie.

Przeczytaj także

Muzyk nie jest fanem tylko metalu. Jak widać po zestawieniu nie gardzi prawdziwymi klasykami jak chociażby materiał Iron Maiden, ale lubi też brzmienia w stylu Radiohead czy Chicago. Nie dziwi obecność na liście Slayera czy Metalliki. Niektórzy mogą być za to skonsternowani, że Dolmayan jest fanem Floydów i Beatlesów. Pełną listę znajdziecie poniżej:

  1. Pink Floyd – “The Wall“
  2. Radiohead – “OK Computer“
  3. Iron Maiden – “Powerslave“
  4. Faith No More – “Album Of The Year“
  5. Slayer – “South Of Heaven“
  6. Metallica – “…And Justice For All“
  7. Chicago – “VII“
  8. The Beatles – “John’s Personal Beatles Mix Tape‘ (his own personal playlist)
  9. Rush – “Hemispheres“
  10. The Who – “Quadrophenia“
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.