Phil Anselmo opowiada, jak się czuje podczas grania piosenek Pantery po śmierci Vinniego Paula

24.06.2019 09:26
Phil Anselmo |undefined Fot. . kadr z wideo

Podczas jednego z wywiadów, Phil Anselmo wyjaśnił, co skłoniło go do wykonywania piosenek Pantery na koncertach z The Illegals i co czuje, kiedy je gra.

Vinnie Paul zmarł 22 czerwca 2018 roku. Muzyk miał 54 lata. Perkusista razem ze swoim bratem, Dimebagiem Darrellem założył Panterę w 1981 roku. Przyczyną śmierci Vinniego był zawał serca. Wokalista Pantery, Phil Anselmo w wywiadzie dla GMM wyznał co czuje, kiedy gra na koncertach utwory Pantery. 

Phil Anselmo o graniu piosenek Pantery po śmierci Vinniego Paula

Phil Anselmo jest obecnie związany z grupą The Illegals. Zespół wydał swój pierwszy album w 2013 roku, a drugi cztery lata później. Na koncertach można usłyszeć nie tylko piosenki grupy, ale także utwory z repertuaru Pantery. Co czuje Phil podczas ich wykonywania? 

Sporo osób kontaktowało się ze mną i mówiło: "Phil, jeśli kiedykolwiek chcesz wykonywać utwory Pantery, to jest ten moment". Po raz pierwszy ich posłuchałem, bo wcześniej byłem niezdecydowany. Teraz jednak czuje... Myślę, że tribute jest potrzebny. 
Przeczytaj także

Wokalista przyznał również, że wykonywanie tych piosenek nie należy do najłatwiejszych zadań: 

Niektórzy pytają mnie, czy granie tych starych utworów jest trudne. Czy przywodzi na myśl te lub tamte wspomnienia... Z pewnością, ale dlatego koncentruje się na tym, żeby młodzi ludzie, którzy tego słuchają, wariowali. 

Philip H. Anselmo & The Illegals w Warszawie w 2019 roku

Były wokalista Pantery wystąpi w Polsce. Zespół zagra 14 lipca 2019 roku w warszawskim klubie Progresja. Trasa "Choosing Mental Illness Tour" będzie promować trzeci album zespołu "Choosing Mental Illness As A Virtue". Na koncercie fani Anselmo z pewnością będą mogli usłyszeć utwory Pantery. 

Zobacz także: Philip H. Anselmo & The Illegals w Polsce 2019

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.