Phil Rudd z AC/DC z wyrokiem

Robert Skowronski
09.07.2015 10:03
Phil Rudd z AC/DC z wyrokiem Fot. AFP/East News

Zapadła decyzja w sprawie perkusisty, któremu postawiono zarzuty dotyczące grożenia śmiercią i posiadania środków odurzających. Wymierzono mu karę ośmiu miesięcy aresztu domowego.

Rudd odgrażał się, że ma zamiar dołączyć do AC/DC tak szybko, jak będzie to tylko możliwe, jednak jego plany zostały skutecznie pokrzyżowane. Jeżeli muzyk dalej będzie się wykazywał podobną niepokornością i naruszy warunki wyroku, grozi mu osadzenie w zakładzie karnym - jak poinformował go sędzia Thomas Ingram. Na sali rozpraw zagrzmiały ostre słowa:

Gwarantuję, że tam właśnie może Pan skończyć. Nie radzi Pan sobie i potrzebuje pomocy, a najlepszym sposobem jest wyrok, który wydałem.

Linia obrony informowała Sąd, że zachowanie muzyka było wynikiem jego psychoz po metamfetaminie, których nabawił się przez swoje uzależnienie od narkotyków. Próbowano również zasugerować, że kara pozbawienia wolności byłaby dla Rudda równa utracie prawdziwej fortuny z racji tego, że muzyk nie mógłby wówczas występować na scenie. Sędzie jednak słusznie zauważył, że nie ma dowodów na to, aby perkusiście została złożona oferta wyruszenia w trasę. Dodał również, że:

Queen jakoś zastąpiło Freddiego Mercury'ego. AC/DC radzi sobie bez Pana. Pańskie miejsce w zespole na dany moment nie istnieje i tak zostanie jeżeli nie zajmie się Pan swoimi problemami z narkotykami.

Rudd spędzi najbliższe osiem miesięcy w swojej posiadłości w Tauranga w Nowej Zelandii, gdzie będzie monitorowany przez władze. Dodatkowo musi przymusowo odbyć program resocjalizacyjny.

Prawnik artysty, Craig Tuck, już wypełnił wniosek apelacyjny w jego imieniu:

Będziemy odwoływać się od wyroku, który jest zdecydowanie wygórowany.

Przypomnijmy, że rozprawa rozpoczęła się jeszcze w 2014 roku. W mieszkaniu muzyka znaleziono 0,71 g metamfetaminy oraz 130 g marihuany, groził także śmiercią swojemu kontrahentowi i jego 10-letniej córce. Złamanie warunków aresztu domowego, będzie dla niego równe trafieniu za kratki na siedem lat.

Uważacie, że to sprawiedliwy wyrok w sprawie Phila Rudda?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.