Phil Rudd przyznał się do grożenia śmiercią

Urszula Drabińska
21.04.2015 09:32
Phil Rudd przyznał się do grożenia śmiercią Fot. Phil Rudd w sądzie, 21.04.2015, AFP / East News

Były perkusista AC/DC odpowiedział przed sądem na zarzuty grożenia śmiercią i posiadania narkotyków. Co mu grozi?

6 listopada 2014 roku rano policja wtargnęła do domu Phila Rudda. Muzyk został zakuty w kajdanki i przewieziony przed sąd za namawianie do zabójstwa dwóch osób – byłego współpracownika oraz jego 10-letniej córki.

Zarzuty zmieniły się już następnego dnia. Okazało się, że perkusista nie namawiał do zabójstwa, lecz tylko groził śmiercią. Tym samym zmniejszył się też wymiar grożącej mu kary – z 10 do 7 lat w więzieniu. Jednak jednocześnie doszły też nowe oskarżenia. Podczas wizyty w rezydencji muzyka policja znalazła 0,71 g metamfetaminy oraz 130 g marihuany.

Muzyk początkowo odmawiał komentarza, potem odpierał zarzuty. Pod koniec roku ogłosił, że będzie walczył o swoje dobre imię i odzyskanie pracy w AC/DC.

Zamierzam znów pracować z AC/DC. Nie obchodzi mnie, komu się to podoba, a komu nie. Chcę odzyskać pracę i chcę odzyskać reputację.

Podczas gali wręczenia nagród Grammy na początku lutego 2015 roku zastąpił go Chris Slade. On też zasiądzie za perkusją podczas trasy promującej ostatni album „Rock or Bust”. 25 lipca 2015 roku zobaczymy go także w Polsce, podczas koncertu AC/DC na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tymczasem Phil Rudd doczekał się procesu. Początkowo miał on odbyć się 10 lutego, jednak obrońca muzyka zrezygnował z uczestniczenia w rozprawie. Ostatecznie sprawa trafiła przed sąd 21 kwietnia. Gdy stawił się przed trybunałem sprawiedliwości, tym razem przyznał się do posiadania substancji odurzających (ale w mniejszej ilości – metamfetaminy miał mieć tylko 0,478 g, a marihuany 91 g) oraz do jednego z zarzutów dotyczących gróźb. Drugi zarzut został odrzucony przez sąd.

Ostatecznego wyroku jeszcze nie znamy. Czy 60-letni perkusista trafi do więzienia, dowiemy się po kolejnym posiedzeniu, 26 czerwca 2015 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.