Pierwszy koncert Metalliki w 2016 - transmisja na żywo

Aleksandra Degórska
04.02.2016 13:15
|north Fot. AFP / East News

Na ten wyjątkowy występ niepotrzebny Wam był bilet. Mogliście go oglądać bezpłatnie na Antyradio.pl!

Z okazji sportowej imprezy Super Bowl w ramach The Night Before organizowanego przez CBS Radio, Metallica zagrała w San Francisco na stadionie AT&T Park. W roli supportu występował również zespół Cage The Elephant.

Fani z całego świata mogli oglądać transmisję tego wydarzenia na stronie Antyradio.pl. Koncert 7 lutego trwał od 5:30 nad ranem naszego czasu. Jego zapis wciąż można obejrzeć poniżej:

Oto spis utworów, które usłyszeliśmy:

Setlista:

 1. The Ecstasy of Gold
 2. Creeping Death
 3. For Whom the Bell Tolls
 4. Fuel
 5. King Nothing
 6. Ride the Lightning
 7. The Unforgiven
 8. The Memory Remains
 9. Welcome Home (Sanitarium)
 10. Sad But True
 11. Wherever I May Roam
 12. One
 13. Master of Puppets
 14. Battery
 15. Fade to Black
 16. Seek And Destroy

Bis:

 1. Whiskey in the Jar
 2. Nothing Else Matters
 3. Enter Sandman

Skąd cały ten pomysł? Zespół postanowił na swojej stronie internetowej transmitować występ w jakości HD za pośrednictwem YouTube, bowiem uważają to wydarzenie za istotny koncert. Lars Ulrich z niecierpliwością oczekiwał momentu, gdy muzycy pojawią się na ogromnej scenie:

Nie możemy się doczekać naszego pierwszego występu w 2016 roku i nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie koncertowania, niż nasze własne podwórko. Choć bilety wyprzedały się kilka miesięcy temu, fani Metalliki z całego świata będą mogli dołączyć do tego szaleństwa.

Jeszcze przed występem można było złożyć zamówienie na jego nagranie w wersji elektronicznej oraz na albumie. Brad Serling z Nugs.net odpowiedzialny za transmisję jest zadowolony z całego przedsięwzięcia w bardzo dobrej jakości:

Realizowaliśmy nagrania audio każdego koncertu Metalliki przez ostatnie 12 lat na LiveMetallica.com. Jesteśmy więc podekscytowani mogąc dostarczyć pierwszą transmisję na żywo w HD z rodzinnego miejsca na stronie zespołu.

Przez ostatnie trzy lata Metallica grała w At&T Park w ramach Metallica Night podczas rozgrywek drużyny San Francisco Giants. W 2015 roku formacja wystąpiła w South Bay w Los Angeles podczas hokejowych rozgrywek klubu San Jose Sharks.

Informacja o transmisji koncertu jest nie lada gratką dla fanów, jednak mimo wszystko wielbiciele czekają niecierpliwie na nowy album. Kiedy pojawi się to wydawnictwo - tego nie wiadomo. James Hetfield zdradził, że muzycy za bardzo nie śpieszą się z pracą, zaś Kirk Hammett dawał nadzieję na 2016 rok. Basista Robert Trujillo przyznał, że większość materiału na krążek jest już praktycznie gotowa.

Jak Wam się podobał koncert Metalliki w San Francisco?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.