Po Lady Pank przyjdzie czas na "Białą armię" Bajmu i piosenki dla dzieci? Z afery kpi polski producent

Joanna Chojnacka
20.10.2020 14:54
Beata Kozidrak|undefined Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Donatan skomentował aferę wokół utworu Lady Pank. Producent ironizuje, że należy rozprawić się także z rasistowskim Bajmem i gwałtami w piosenkach dla dzieci.

Donatan znany wszystkim z duetu z wokalistką Cleo zabrał głos w sprawie piosenki Lady Pank, która budzi ostatnio spore kontrowersje. Producent ironizując zasugerował cenzurę kolejnym polskim hitom, a nawet piosence dla dzieci.

Donatan o aferze z Lady Pank: Rozprawcie się z Bajmem

Wszystko zaczęło się od czytelnika Wysokich Obcasów, który zwrócił uwagę na nieprawidłowy tekst zawarty w utworze Lady Pank. Wrażliwemu słuchaczowi chodziło o fragment "Była namiętna, bardzo nieletnia" z hitu "Na co komu dziś", który rzekomo promuje pedofilię. Tekst piosenki napisał Bogdan Olewicz, dlatego Janusz Panasewicz odmówił komentowania nie swoich słow. Z kolei menadżer Lady Pank zasugerował odbiorcom nieco więcej dystansu i polecił zaprzestania traktowania tekstów piosenek aż tak dosłownie.

Donatan o kontrowersyjnych tekstach polskich piosenek

Zdania na temat poprawności piosenki oczywiście były podzielone. Część słuchaczy kręciła głową i uznała problem za irracjonalny wymysł. Jednak wiele osób zauważyło, że w dobie walki z wszechobecnymi stereotypami oraz nieodpowiednimi zachowaniami zakorzenionymi w kulturze, z każdym przejawem niepoprawności należy walczyć.

Przeczytaj także

Zdanie na temat afery wyraził też Donatan, którego słowa zacytował portal CGM. Muzyk zakpił z problemu. Stwierdził, że w każdej piosence można doszukać się kontrowersyjnych treści, jeśli komuś faktycznie na tym zależy.

Producent zasugerował wzięcie na tapet "rasistowskiego Bajmu" czy też dziecięcej piosenki "Kundel bury" o "ciemnoskórych gwałcicielach".

Ja proponuję rozprawiać się z każdą piosenką. Macie kolejną na tapetę: Beata Kozidrak i Bajm „Biała armia” – utwór o rasistowskim charakterze opiewający białych żołnierzy z Ku Klux Klan. Piosenka dla dzieci „Kundel bury” – „kundel bury penetruje wszystkie dziury” – to haniebny utwór o ciemnoskórych uchodźcach dokonujących gwałtów. PS. To niesamowite – żyjemy w czasach, gdzie każdy jest wszystkim urażony… Kudzie mają za dużo czasu, za mało dystansu i za duże kompleksy.

W komentarzu została zachowana pisownia oryginalna.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.