Polak zagrał dyskografię Korna w 10 minut. Opowiedział nam, skąd taki pomysł [WIDEO]

05.01.2021 18:43
Szymon Walak Fot. Szymon Walak/Archiwum prywatne

Perkusista Szymon Walak przez dwa miesiące pracował nad swoim projektem. Muzyk zagrał dyskografię grupy Korn w 10 minut i opowiedział nam, dlaczego to zrobił.

Szymon Walak jest muzykiem i fanem ciężkich brzmień. Aby dzielić się z innymi swoją pasją, założył na YouTubie kanał, na którym publikuje covery metalowych gigantów. Znajdziemy tam jego interpretacje hitów Rammstein, Slipknot, Godsmack czy Sepultury.

Jednak młody artysta nie ukrywa, że szczególnym sentymentem darzy grupę Korn. Zapytany o to, dlaczego właśnie ten zespół jest dla niego największą inspiracją, odpowiedział nam:

Zespół towarzyszy mi od niemal dziesięciu lat i słowa nie są w stanie opisać, jak mocno odcisnął się na moim życiu. Tak naprawdę każdy z członków tego zespołu miał na mnie wpływ na swój sposób.

Szymon Walak zagrał dyskografię Korna w 10 minut [WIDEO]

Szymon szczegółowo opisał, za co ceni poszczególnych członków formacji i podkreślił, jak wiele zawdzięcza kapeli:

Munky i Head zainspirowali mnie do tego, aby pierwszy raz w życiu sięgnąć po gitarę elektryczną. Jonathan Davis swoimi tekstami zawsze potrafił dotrzeć do źródła moich problemów. Dodatkowo ukończyłem szkołę muzyczną I stopnia na instrumentach perkusyjnych i to właśnie Ray Luzier był dla mnie największą motywacją do tego, aby z dnia na dzień ćwiczyć i stawać się coraz lepszym.
Śmiało więc mogę stwierdzić, że bez tego zespołu nie byłbym w miejscu, w którym teraz jestem.
Polecamy

3 lata temu w głowie muzyka zrodził się pomysł na prawdziwy hołd dla ulubionego zespołu. Szymon chciał nagrać przekrój dyskografii Korna i umieścić go w jednym filmie pokazując, jak kompozycje i styl grupy ewoluował przez lata.

Przedsięwzięcie okazało się dużym wyzwaniem. Jak szczerze przyznaje Szymon:

Skala tego projektu zawsze mnie trochę odstraszała. Jednak dwa miesiące temu postanowiłem, że poważnie się za to zabiorę.

Efektem pracy jest nagranie, na którym Szymon zagrał utwory Korna na gitarze i perkusji. Muzyk nazwał swoją inicjatywę "Chronologia Korna na gitarze oraz perkusji w 10 minut". Wideo możecie obejrzeć poniżej:

Spytaliśmy Szymona, jak wyglądał proces powstawania materiału. Muzyk wyjaśnił:

Najpierw musiałem wybrać najciekawsze według mnie fragmenty ze wszystkich 163 utworów, które pojawiły się na nagraniu. Następnie nagrałem swoje ścieżki gitar, partie bębnów, po czym wszystko zmontowałem i zmiksowałem.

Artysta jednak nie pracował w pojedynkę. Okazuje się, że Szymon może liczyć na wsparcie przyjaciół i ukochanej.

Jeżeli chodzi o brzmienie gitar, bardzo chciałbym podziękować moim kolegom, Michałowi i Elianowi, ponieważ pomogli mi oni odwzorować potężne brzmienie gitar Korna. Podczas obróbki wideo pomagał mi mój przyjaciel Kuba, któremu również serdecznie dziękuję.A na koniec chciałbym podziękować mojej dziewczynie, Agnieszce, bez której ten projekt również by nie powstał, ponieważ zawsze potrafiła mnie zmotywować do dalszej pracy.
Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.