Polska pękła na pół w najnowszym singlu Organka. Posłuchaj utworu "Pogo", który opisuje naszą rzeczywistość

16.07.2020 15:30
Organek|north Fot. Antyradio.pl

Grupa Organek prezentuje pierwszy singiel z najnowszej płyty, której premierę zaplanowano na jesień. Nowy utwór to metaforyczna kompozycja "Pogo". 

Zespół Organek prezentuje pierwszy singiel z nowej, długo wyczekiwanej płyty, której premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku. Nowy utwór nazywa się „Pogo”, a za teledysk odpowiada reżyserski tandem Szupica/Kiziewicz.

Organek z singlem "Pogo"

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w Weselu Wyspiańskiego, terror i przemoc w Tangu Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w Rejsie Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo.

Przeczytaj także

W zapowiedzi singla czytamy o inspiracjach do utworu. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. Pogo jest współczesną emanacją tego samego problemu. To grupowy, brutalny taniec, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.

Lider zespołu, Tomasz Organek, komentuje:

Polska pękła na pół, a nad nią odbywa się kolejny chocholi taniec. Pogo. Jeden na drugiego, byleby uderzyć z całej siły. Najlepszą obroną jest podobno atak. Musimy ją teraz wspólnie zacząć zlepiać. Człowiek z człowiekiem. Ale żeby to zrobić, musimy najpierw zrozumieć dlaczego pękła.

Utwór PPogo” jest również zwiastunem mini trasy koncertowej ORGANEK POGO MINI TOUR 2020, która startuje już 20 lipca w Toruniu.

ORGANEK POGO MINI TOUR 2020. Gdzie? Kiedy?

  • 20.07 – Toruń – CKK Jordanki
  • 21.07 – Łódź – Wytwórnia
  • 22.07 – Warszawa – Stodoła
  • 5.08 – Poznań – CK ZAMEK
  • 6.08 – Wrocław – Sala Gotycka – Stary Klasztor
  • 7.08 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury
  • 9.08 – Kraków – Forty Kleparz

Bilety w cenie od 99 zł, możecie kupić między innymi w sieci eBilet.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.