Polski nastolatek w wyjątkowym, akustycznym coverze „Master Of Puppets” Metalliki

Maciej Koprowicz
17.11.2017 16:14
Polski nastolatek w wyjątkowym, akustycznym coverze „Master Of Puppets” Metalliki Fot. kadr z wideo

Słyszeliśmy już różne interpretacje sztandarowego utworu Metalliki, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Posłuchajcie niesamowitego Marcina Patrzałka!

Tytułowy utwór z przełomowowego albumu Metalliki z 1986 roku to jedno z najsłynniejszych dokonań zespołu z Bay Area. Co za tym idzie – najczęściej coverowanych. Artyści, którzy chcą wziąć go na warsztat muszą wykazać się nie lada inwencją, bo słyszeliśmy już naprawdę wiele wersji tego kawałka.

„Master Of Puppets” na banjo? Było. Z werblami jak z albumu „St. Anger”? Było. Z 6-latkiem na perkusji? Było. Było nawet grane na… gitarofortepianie. A jednak najnowszy cover tego utworu nas zaskoczył, choć wykonany jest na dość konwencjonalnym instrumencie – gitarze akustycznej.

Liczy się jednak to, jak został wykonany i przez kogo. Marcin Patrzałek ma 17 lat, na gitarze klasycznej i akustycznej gra od 6, ale już wypracował prawdziwie wirtuozerską technikę gry. W 2015 roku triumfował w talent show TV Polsat, „Must Be The Music”, a rok później ukazał się jego debiutancki album „Hush”, głównie z własnymi kompozycjami młodego muzyka. Jego specjalnością jest wymagający styl flamenco.

Marcin kocha jednak nie tylko flamenco, ale i muzykę rockową, o czym świadczą covery słynnych utworów, które zamieszcza na swoim kanale YouTube. Przedstawił m.in. własną interpretację „Toxicity” System Of A Down, a teraz zajął się „Master Of Puppets”. Efekt jest powalający – posłuchajcie sami!

Jeśli mało Wam metalu w stylu flamenco, koniecznie sprawdźcie też wersję „Painkillera” Judas Priest w ognistym, hiszpańskim rytmie.

W ramach europejskiej trasy World Wired promującej nowy album „Hardwired… To Self-Destruct” grupa Metallica wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arena Kraków.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.