Poruszające oświadczenie Linkin Park po śmierci Chestera Benningtona

Maciej Koprowicz
25.07.2017 10:07
Poruszające oświadczenie Linkin Park po śmierci Chestera Benningtona Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Świat rocka pogrążony jest w żałobie po samobójstwie Chestera Benningtona. Jego zespół Linkin Park wydał oficjalne oświadczenie, w którym wspomina zmarłego frontmana.

Fani grupy oczekiwali głosu z jej strony od 20 lipca 2017, dnia śmierci wokalisty. Mike Shinoda, raper zespołu, kilka godzin po samobójstwie kolegi potwierdził, że doniesienia o tragedii są prawdziwe, ale wciąż brakowało oficjalnego oświadczenia Linkin Park. Muzycy opublikowali je dopiero 24 lipca 2017.

Wpis komentujący śmierć Chestera Benningtona pojawił się tego dnia na zespołowym Twitterze. Członkowie Linkin Park podziękowali wokaliście za wspólnie spędzone lata. Wypowiedzieli się też na temat przyszłości zespołu:

Drogi Chesterze,

Nasze serca są złamane. Fale żałoby i niedowierzania wciąż przechodzą przez naszą rodzinę, kiedy staramy się pogodzić z tym, co się wydarzyło.

Wpłynąłeś na tak wiele żyć, może nawet więcej, niż zdawałeś sobie sprawę. W ostatnich kilku dniach zostaliśmy zalani miłością i wsparciem, zarówno publicznie, jak i prywatnie, z całego świata. Talinda i rodzina są za to wdzięczni i chcą, by świat wiedział, że byłeś najlepszym mężem, synem i ojcem. Rodzina nigdy nie będzie pełna bez ciebie.

Kiedy rozmawialiśmy przez te lata, twoja ekscytacja była zaraźliwa. Twoja nieobecność pozostawia pustkę, która nigdy nie będzie zapełniona – szumny, zabawny, ambitny, kreatywny, miły, życzliwy głos w pokoju zniknął. Próbujemy przypomnieć sobie, że demony, które cię zabrały od nas, zawsze były częścią tego wszystkiego. Mimo wszystko to właśnie sposób, w jaki śpiewałeś o tych demonach sprawił, że ludzie cię pokochali. Odważnie wyciągałeś je na światło dzienne, a robiąc to, przybliżałeś nas do siebie i uczyłeś nas być bardziej ludzkimi. Miałeś wielkie serce i zdołałeś nosić je na dłoni.

Nasza miłość do pisania i wykonywania muzyki jest nie do opisania. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała nasza przyszłość bez ciebie, ale wiemy, że nasze życia stały się lepsze dzięki tobie. Dziękujemy ci za ten prezent. Kochamy cię i bardzo za tobą tęsknimy.

Do zobaczenia,

LP

Dalsza działalność Linkin Park nie jest jeszcze przesądzona, ale jej kontynuacja bez tragicznie zmarłego wokalisty stoi pod znakiem zapytania. Planowane koncerty trasy koncertowej zespołu zostały odwołane. Ostatni występ Linkin Park dał 6 lipca 2017 w Birmingham. 15 czerwca 2017 po raz ostatni zagrał w Polsce, w  krakowskiej Tauron Arenie.

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie w swoim domu w Los Angeles 20 lipca 2017. Miał 41 lat, osierocił sześcioro dzieci. Jego śmierć była szokiem dla świata rocka. Swoje kondolencje wyrazili m.in. muzycy Biffy Clyro i Korna.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.