Posłuchaj oryginalnej wersji „Nothing Compares 2 U” w wykonaniu Prince'a

Aleksandra Degórska
20.04.2018 11:31
Prince z utworem |undefined Fot. kadr z wideo

Dwa lata po śmierci muzyka udostępniono wcześniej niepublikowane nagranie ze studyjną wersją „Nothing Compares 2 U” z 1984 roku.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w wieku 57 lat i jak wykazał raport toksykologiczny muzyk przedawkował fentanyl - syntetyczny, bardzo silny środek anestezjologiczny i przeciwbólowy. Legenda odeszła zdecydowanie za wcześnie i wielu muzyków nadal nie może się z tym pogodzić. Twórczość Prince'a co rusz powraca chociażby za sprawą coverów np. w wykonaniu Justina Timberlake'a.

W związku ze zbliżającą się 2. rocznicą śmierci Prince'a fani otrzymali muzyczną pamiątkę - wcześniej niepublikowaną oryginalną wersję „Nothing Compares 2 U” z 1984 roku. Muzyk stworzył kawałek na potrzeby zespołu The Family, który działał w latach 1985-1987 i został reaktywowany w 2009 roku.

„Nothing Compares 2 U” w wersji Prince'a

Jednak to wykonanie Sinéad O'Connor jest najsłynniejszą wersją tego utworu. Przebój trafił na 1. miejsce amerykańskiej listy przebojów 21 kwietnia 1990 roku.

Posłuchajcie zatem, jak kompozycja „Nothing Compares 2 U” prezentował się w oryginalnej wersji w wykonaniu jej kompozytora:

Prince wiecznie żywy

Co więcej fani otrzymali również kilka nowych stron internetowych, dzięki którym mogą dowiedzieć się nieco więcej na temat swojego idola i dzielić się swoimi wspomnieniami oraz przemyśleniami na jego temat. Tym sposobem można sprawdzić informacje na temat dyskografii Prince'a, gdzie zebrano klipy, zdjęcia i inne materiały wideo.

Natomiast na stronie Prince2Me fani mogą tworzyć własne wiadomości przy użyciu słownictwa muzyka czy symboli z nim związanych i dzielić się tym na swoich social mediach.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.