To nie jest żart! Powstaje opera o ostatnich dniach Kurta Cobaina

07.04.2022 17:08
Nirvana Fot. Video grab/Ferrari Press/East News

Opera o wokaliście Nirvany ma zadebiutować jeszcze w tym roku!

Opera i Nirvana? Brzmi to bardzo dziwnie, ale z drugiej strony, kto nie lubi muzycznych eksperymentów! Życie Kurta Cobaina to gotowy scenariusz filmowy i jak się okazuje, również ciekawy temat nawet dla ludzi związanych z muzyką klasyczną. Kiedy i gdzie odbędzie się premiera opery o Cobainie?

Polecamy

Opera o ostatnich dniach Kurta Cobaina. Kiedy premiera?

Jak podaje "The Guardian", kompozytor Oliver Leith pracuje właśnie nad operą, która skupi się na ostatnich dniach frontmana Nirvany. Sztuka będzie nosić tytuł "Last Days" i ma się opierać na filmie Gusa Vana Santa z 2005 roku. Premiera jest planowana na koniec 2022 w Royal Opera House w Londynie.

Wyobrażacie sobie śpiewaka operowego, który będzie udawać Kurta Cobaina? My też nie, ale okazuje się, że kompozytor jest fanem Nirvany, więc miejmy nadzieję, że przyłoży się do swojego ambitnego projektu. Oliver Leith zdradził:

Nirvana była ścieżką dźwiękową młodości. To od niej zacząłem się uczyć grać na gitarze, moja muzyka wiele zawdzięcza grunge’owi z tamtych czasów. Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się, skąd pochodzi ten mój eksperymentalny chaos.

Polecamy

Kompozytor zapewnia, że opera nie będzie robić sensacji ze śmierci Cobaina, a raczej skupi się na okolicznościach, które doprowadziły muzyka Nirvany do samobójstwa. 5 kwietnia minęła 28. rocznica śmierci Cobaina.

Film "Last Days", w którym zagrali Michael Pitt i Lukas Hass zarobił w sumie 2,4 mln dolarów. Ciekawe, czy opera okaże się również sporym hitem.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.