Prokuratura zbada okoliczności śmierci Roberta Brylewskiego. Słynny muzyk zmarł w wieku 57 lat

Maciej Koprowicz
04.06.2018 16:12
Prokuratura zbada okoliczności śmierci Roberta Brylewskiego. Słynny muzyk zmarł w wieku 57 lat Fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EAST NEWS

„Ojciec chrzestny polskiego punk rocka” został ciężko pobity w styczniu 2018. W ostatnich miesiącach życia był w śpiączce.

Robert Brylewski, znany z takich zespołów, jak Kryzys, Brygada Kryzys i Izrael, zmarł w niedzielę, 3 czerwca 2018 rano w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów w Warszawie. 

W nocy z 27 na 28 stycznia 2018 Brylewski został zaatakowany na ul. Targowej w Warszawie przez 41-letniego Tomasza J. Obrażenia były tak ciężkie, że muzyk trafił do szpitala. J. został zatrzymany przez policję i wciąż przebywa w areszcie. Usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, na podstawie których grozi mu od 3 do 15 lat więzienia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Zarzuty wobec Tomasza J. mogą się jednak zmienić, jeśli prokuratura uzna, że śmierć Brylewskiego nastąpiła w wyniku doznanych urazów. Od stycznia muzyk kilkukrotnie trafiał do szpitala. Zmarł po kilku tygodniach śpiączki. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego artysty.

Robert Brylewski 1961-2018

Robert Brylewski urodził się w 1961 roku w Warszawie. W 1978 roku założył zespół The Boors, potem przemianowany na Kryzys – jeden z pierwszych zespołów punkrockowych w Polsce. W latach 80. powołał do życia kilka wyjątkowo ważnych dla polskiego rocka zespołów – nowofalową Brygadę Kryzys, reggae’owy Izrael i punkrockową Armię. W kolejnych dekadach występował między innymi z zespołami Max i Kelner, Falarek, The Users, Świat Czarownic i 52um. Brylewski był nie tylko wokalistą i gitarzystą, ale również znakomitym producentem muzycznym.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.