Przystanek Woodstock zmienia nazwę festiwalu!

Maciej Koprowicz
08.03.2018 11:21
Przystanek Woodstock zmienia nazwę festiwalu! Fot. Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Na konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak ujawnił, że 24. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się pod nową nazwą.

Po 23 latach jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce, Przystanek Woodstock zmienia nazwę. 8 marca 2018 ogłosił to jego pomysłodawca i dyrektor generalny, Jerzy Owsiak na konferencji podsumowującej tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już w 2018 roku festiwal odbędzie się jako Pol'and'Rock Festival. Nie zmienią się jednak zasady festiwalu - w 2018 odbędzie się zgodnie z planem i nadal będzie imprezą niekomercyjną i niebiletowaną.

Dlaczego Przystanek Woodstock zmienił nazwę?

Jurek wyjaśnia przyczyny zmiany szyldu:

Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa. Zapraszamy więc na jedyny w swoim rodzaju PolAndRock Festival – w Kostrzynie nad Odrą, w Polsce!

Pol'and'Rock Festival - nowa nazwa Przystanku Woodstock

Pol'and'Rock Festival 2018 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Lao Che, Arch Enemy, The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls, Booze & Glory, Blues Pills, Big Mountain i Balkan Beat Box. Znamy już także zespoły, które wystąpią na koncertach Eliminacji do tegorocznej edycji festiwalu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 - ile zebrała?

Na konferencji prasowej 8 marca 2018 Jurek Owsiak podał także wynik zbiórki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2018 WOŚP zebrała 126 373 804 złote i 34 grosze - to rekordowy wynik w historii akcji.

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.