Pukle włosów Kurta Cobaina sprzedano za sporą sumę. Ile wydano za dziwną pamiątkę?

18.05.2021 15:17
Kurt Cobain z Nirvana Fot. Video grab/Ferrari Press/East News

Wydalibyście tyle pieniędzy za włosy gwiazdy rocka? Suma powala.

Fani są w stanie wydać ostatnie oszczędności na pamiątki i gadżety związane z ulubionym artystą i zespołem. Jeżeli zaś chodzi o rzeczy Kurta Cobaina, to wszystko sprzedaje się w zawrotnym tempie i za pokaźne sumy. Okazuje się, że ktoś jest w stanie wydać kilkanaście tysięcy dolarów za jego pukle włosów. Chore, ale prawdziwe.

Polecamy

Pukle włosów Kurta Cobaina sprzedano za astronomiczną sumę

W ramach aukcji "Amazing Music Auction" wystawiono na sprzedaż 6 pukli włosów Kurta Cobaina z 1989 roku o długości ponad 6 centymetrów. Jak włosy przetrwały tyle czasu? Okazuje się, że Kurta ostrzygła jego przyjaciółka, Tessa Osbourne, która poznała wokalistę w Wielkiej Brytani podczas trasy koncertowej "Bleach". Kobieta potem przekazała pukiel włosów artystce z Seattle, Nicoli DePolo.

Cena początkowa pukli włosów Cobaina wynosiła 2,5 tysiąca dolarów i została oczywiście kilkukrotnie przebita. Ostatecznie ta pokręcona pamiątka po muzyku Nirvany została sprzedana za... 14 145 dolarów (ok. 53 tys. złotych).

Na tej samej licytacji pojawiły się przedmioty należące do The Beatles, Van Halen, Cream. Część dochodu z ich sprzedaży zostanie przekazana na rzecz fundacji Crew Nation, która wspiera ekipy techniczne zespołów i klubów, które mają spore problemu w związku z odwołanymi koncertami przez pandemię koronawirusa.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.