Pussy Melter 3000 znowu w sprzedaży. Steel Panther opublikował oficjalne oświadczenie

Olga Konarzycka
08.08.2018 12:43
Steel Panther|undefined Fot. East News/MediaPunch/face to face/FaceToFace/REPORTER

Członkowie grupy zdecydowali się sprzedawać kontrowersyjny efekt gitarowy na własną rękę. Pussy Melter 300 wróci do sprzedaży.

W lipcu 2018 roku duńska firma TC Electronic rozpoczęła promocję nowego efektu gitarowego stworzonego we współpracy z gitarzystą Steel Panther, Satchelem. Wiele kontrowersji wzbudziła wówczas wymyślona przez muzyka nazwa urządzenia - Pussy Melter 3000.W związku z licznymi protestami władze firmy zmuszeni byli wycofać pedał ze sprzedaży. I chociaż szybko pojawiła się petycja o przywrócenie produktu Satchela do oferty sklepu, pod którą podpisało się mnóstwo zwolenników, TC Electronic pozostało przy swojej decyzji. 

Od początku afery z Pussy Melter 3000 minął już miesiąc, jednak członkowie zespołu dopiero teraz zdecydowali się zająć oficjalne stanowisko w sprawie.

Pussy Melter 3000 - oficjalne stanowisko Steel Panther

Muzycy Steel Panther na swoich mediach społecznościowych zamieścili oficjalne oświadczenie. W jego treści członkowie zespołu podkreślają jak ważna jest dla nich wolność słowa i artystycznego wyrazu, a podczas występów grupy wszyscy traktowani są jednakowo.

Szanujemy i kochamy wolność słowa daną wszystkim mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. Wspieramy prawo wszystkich ludzi do wyrażania siebie, bez względu na to, w którym miejscu świata się znajdują. Na naszych koncertach mile widziani są przedstawiciele wszystkich ras, płci i orientacji seksualnych - występy te poprzez zabawę mają celebrować indywidualizm i oczywiście miłość do heavy metalu.

Steel Panther zdecydowało się również ponownie wspomnieć o powodach nadania efektowi gitarowemu Satchela tak kontrowersyjnej nazwy.

Jak już wcześniej mówił Satchel, gdy został on pierwotnie opracowany, dźwięk wytwarzany przez Pussy Melter miał sprawiać przyjemność wszystkim słuchającym go kobietom.

Pussy Melter 3000 - kontrowersyjny pedał dźwiękowy wciąż w sprzedaży

Mimo licznych kontrowersji wywołanych nazwą efektu dźwiękowemu Satchela, Steel Panther postanowiło pójść za ciosem i sprzedawać urządzenie na własną rękę. Grupa chce tym samym umożliwić czerpanie przyjemności ze słuchania gitarowych melodii wszystkim chętnym.

Zespół podzielił się również zdjęciami odmienionej wersji Pussy Melter - tym razem w kolorze różowym. Okazało się, że koncepcja nie różni się zbytnio od pierwotnych zamysłów Satchela. Pedał dźwiękowy posiada cztery efekty oznaczone nazwami „sprośny”, „głośny”, „tyłeczek” oraz „trzask”. Główne wejścia urządzenia są opatrzone etykietami „włóż” i „wyciągnij”. Dodatkowo nowy Pussy Melter posiada również opcje dźwiękowe „wilgotny” i „tryskający”.

Pussy Melter 3000 - gdzie go kupić?

Pussy Melter 3000 jest dostępny na oficjalnej stronie Steel Panther. Zamówienia na limitowaną edycję produktu można składać do 1 października 2018 roku. Wtedy też rozpocznie się wysyłka urządzeń. Jesteście ciekawi jak brzmi kontrowersyjny efekt gitarowy?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.