Queen odnalazł zagubioną taśmę z jednym z pierwszych koncertów zespołu. Czy zostanie wydany?

05.02.2021 16:35
Queen Fot. GLOBE PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

Brian May znalazł archiwalne nagrania z koncertu Queen z początku lat 70. Czy ujrzą światło dzienne?

Jakie jeszcze nagrania ukrywają muzycy Queen w swoich zbiorach? Wielu fanów uważa, że archiwa zawierają sporo materiału nagranego z Freddiem Mercurym, który nadawałby się na album "Made in Heaven II". Tymczasem okazuje się, że sami artyści pogubili się w swoich zbiorach i całkiem przypadkowo odnaleźli wcześniej niepublikowany materiał z jednego z pierwszym koncertów Queen.

Polecamy

Queen odnalazł zagubioną taśmę z jednym z pierwszych koncertów zespołu. Czy zostanie wydana?

Brian May przy okazji wywiadu z magazynem Classic Rock wyznał, że odnalazł nagranie z koncertu kapeli w Imperial College London. Gitarzysta Queen nie był w ogóle świadomy, że w swoich zbiorach posiada kasetę z tak starym nagraniem. Muzyk nie powiedział, z którego roku dokładnie pochodzi materiał, ale wiadomo, że Queen zagrał kilka koncertów na początku swojej kariery, włącznie z występem w Londynie w lipcu 1970 jeszcze z basistą Mikem Grosem.

Brian May wyznał, że słychać jeszcze na tym nagraniu nieperfekcyjność kapeli, która dopiero rozpoczynała swoją karierę:

To niesamowite móc słuchać, jak Freddie rozwija swój głos. Miał już wtedy charyzmę, ale nie potrafił jeszcze tak władać głosem. Dlatego trochę się waham, bo nie wiem, czy Freddie byłby zadowolony z upublicznienia tego nagrania. Z drugiej strony, gdyby teraz siedział obok powiedziałby pewnie: "Och kochanie, byliśmy dziećmi"
Polecamy

Czy nagranie zatem ujrzy światło dzienne? Brian May wyjaśnił, że jest to brane pod uwagę:

Zastanawiamy się, co z tym zrobić. Parę dni temu czuliśmy, że nikt nie powinien tego słyszeć, bo byliśmy średni. Ale teraz już złagodnieliśmy, nie wstydzimy się tych nagrań, tacy wtedy byliśmy.

Czas pokaże, czy nagranie z wczesnych lat Queen ujrzy światło dzienne. Na pewno niejeden fan chciałby usłyszeć, jak młodzi muzycy stawiali swoje pierwsze kroki w rockowym świecie.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.