Rammstein opublikuje 5 klipów promujących nowy album

Aleksandra Degórska
03.01.2019 10:56
Rammstein|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących nowej płyty grupy Rammstein. Fani na pewno już zacierają ręce.

Rammstein kończy prace nad długo wyczekiwaną płytą studyjną, która stanie się następcą płyty "Liebe Ist Für Alle Da" z 2009 roku. Nowy album ma ukazać się w kwietniu 2019 i za miks w Los Angeles wziął się Rick Costey. Producent dotychczas współpracował m.in.z  Muse, Rage Against the Machine czy Franz Ferdinand.

Rammstein opublikuje 5 teledysków

Richard Kruspe obecnie udziela sporo wywiadów, bowiem promuje najnowszy album swojego solowego projektu Emigrate. Przy okazji rozmów z dziennikarzami zdradza sporo szczegółów na temat planów Rammsteina - wyznał chociażby, że miksowanie nowego materiału zacznie się w grudniu 2018. Podczas wywiadu z Kerrang! gitarzysta podał, ile nowych teledysków możemy się spodziewać wiosną 2019:

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć tym razem 5 teledysków. Jestem bardzo zadowolony z tego albumu, ale oczywiście kilka rzeczy jeszcze może się zmienić.

Rammstein słynie z kontrowersyjnych i ciekawych klipów, zatem ilość aż 5 nowych klipów zadowoli niejednego fana. W oczekiwaniu na materiał od kapeli można sięgnąć nie tylko po najnowszą płytę Emigrate "A Milion Degrees", ale również po singiel Tilla Lindemanna. Kawałek "Mathematik" powstał we współpracy z raperem Haftbefehl, zaś za klip odpowiada Zoran "Zoki" Bihac, który współpracował już wcześniej z Lindemannem.  

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Nowa płyta Rammsteina pojawi się tuż przed rozpoczęciem stadionowej trasy zespołu, w ramach której grupa odwiedzi również nasz kraj. Rammstein zagra koncert 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie. Ostatni raz kapela wystąpiła w Polce w 2016 roku w ramach festiwalu Capital of Rock we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.