Rammstein pokazał czarno-biały klip do singla "Radio"

26.04.2019 11:04
Rammstein z klipem Radio|undefined Fot. kadr z wideo

Zespół postanowił złożyć hołd kapeli Kraftwerk. Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk od Rammsteina.

Nowy album Rammsteina ukaże się 17 maja 2019 roku i fani kapeli po przesłuchaniu krótkich fragmentów piosenek już zacierają ręce, bo materiał prezentuje się naprawdę obiecująco. Co więcej Rammsteina zamierza wydać w sumie 5 teledysków. Na pierwszy ogień poszedł "Deutschland", gdzie w klipie kontrowersyjnie pokazano historię Niemiec. Na drugi singiel wybrano "Radio".

Rammstein pokazał klip do singla "Radio"

Już w krótkiej zapowiedzi klipu do "Radio" można było usłyszeć nawiązania do twórczości Kraftwerk - legendy muzyki elektronicznej. Również muzycznie Rammsteina postanowił mocno zainspirować się elektronicznymi brzmieniami grupy.

Premiera teledysku odbyła się dzień wcześniej, 25 kwietnia 2019 w Berlinie. Klip bez dźwięku został wyświetlony tuż przed 21:00 na ścianie w berlińskim Mitte. W czarno-białym klipie muzycy występują na antenie i ich piosenka dociera do wielu słuchaczy radiowych. Utwór powoduje, że ludzie wariują - uprawiają seks z odbiornikiem radiowym, odcinają ludziom uszy czy karmią piersią radio.

Przeczytaj także

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy kawałek Rammsteina "Radio". Czy ten riff nie przypomina Wam motywu z piosenki Agnieszki Chylińskiej "Winna"? :)

Przeczytaj także

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Wydanie nowego albumu jest bardzo dobrym pretekstem do tego, by wybrać się w tournée. Zespół zapowiedział stadionową trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Rammstein zagra 24 lipca 2019 na stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.