Richie Faulkner (Judas Priest): Mamy nadzieję, że wyskoczymy z fanami na piwo po koncercie w Katowicach [WYWIAD]

Maciej Koprowicz
05.06.2018 15:13
Richie Faulkner (Judas Priest): Mamy nadzieję, że wyskoczymy z fanami na piwo po koncercie w Katowicach [WYWIAD] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Gitarzysta Judas Priest specjalnie dla Antyradio.pl opowiedział o tym, za co lubi polskich fanów i czego spodziewa się na koncercie, który legendarny zespół da 13 czerwca 2018 w katowickim Spodku.

To z pewnością będzie jeden z metalowych koncertów roku. Już 13 czerwca 2018 Judas Priest i Megadeth wystąpią w Katowicach, w hali Spodek.

Brytyjscy mistrzowie heavy metalu, Judas Priest wciąż są w doskonałej formie, pomimo pół wieku działalności na scenie. 9 marca 2018 ukazał się ich 18. album studyjny, „Firepower”. Płyta na całym świecie zbiera entuzjastyczne recenzje i świadczy o tym, że Rob Halford i spółka nadal mają w sobie ogień i metalowy power. Przekonują o tym także koncerty.

Judas Priest jest właśnie w trakcie europejskiej części swojej trasy koncertowej, promującej „Firepower”. Gitarzysta zespołu, Richie Faulkner powiedział nam:

Mamy wielką rodzinę metalowych maniaków, którzy kochają Priest, a my kochamy ich. W marcu zaczęliśmy trasę i niesiemy heavymetalową muzykę naszym fanom na całym świecie.

Richie szczególnie czeka na koncert w Polsce. Dla Judas Priest nasz kraj to jedno z ulubionych miejsc koncertowych. Za co zespół tak lubi polskie koncerty? Faulkner wyjaśnia:

Polska jest super. Katowice to miejsce dla nas. Po koncercie zawsze możesz tam pójść do baru i spędzić miło czas z fanami. Podzielić się doświadczeniami, pogadać o Priest, o muzyce, o fajnych rzeczach. Można się wyczilować – przy drinku albo piwie. Macie bardzo dobre piwo!

Show w Polsce zawsze jest szalony. Wiesz, jacy są polscy fani metalu – pełni pasji, głośni, szaleni. Jesteśmy częścią tej samej rodziny, bo my też jesteśmy fanami Priest! Spotkania z członkami Judasowej rodziny w Polsce są po prostu magiczne.

Nie możemy się doczekać, aż przyjedziemy do Polski, by podzielić się z Wami nową muzyką Priest. To będzie wielki show. I mam nadzieję, że wyskoczymy razem z polskimi fanami na kilka piw!

Z którym muzykiem Judas Priest najbardziej chcielibyście pogadać przy kuflu złocistego napoju?

Richie Faulkner (Judas Priest) - wywiad dla Antyradio.pl

Przeczytajcie też pierwszą część wywiadu, jaki gitarzysta Judas Priest udzielił specjalnie dla Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.