Riverside ujawnia przyczynę śmierci Piotra Grudzińskiego

Magda Słomka
03.03.2016 20:13
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Gitarzysta zmarł 21 lutego 2016 roku w wieku 40 lat. Zespół Riverside poinformował fanów o okolicznościach odejścia artysty i dalszych losach grupy.

Przed godziną 15:00, 21 lutego 2016 Riverside opublikował informację o tym, że wieloletni gitarzysta kapeli, Piotr Grudziński, zmarł nad ranem tego samego dnia. Środowisko muzyczne pogrążyło się w żalu zadając pytanie, jak to się stało, że muzyk odszedł w tak młodym wieku.

Niecałe dwa tygodnie później zespół ujawnił przyczynę śmierci artysty oraz decyzję o dalszej działalności grupy.

Jeszcze w lutym 2016 roku zespół pracował nad nowym materiałem w studiu Serakos, w którym powstawała między innymi ostatnia płyta kapeli - „Love, Fear And The Time Machine”. W marcu 2016 planowano zarejestrować gitarowe partie Piotra Grudzińskiego. 

Polska trasa promująca „Love, Fear and the Time Machine” miała rozpocząć się 1 kwietnia 2016 roku.

Piotr Grudziński znany był jako muzyk, kompozytor i instrumentalista. Artysta w 2001 roku zainicjował powstanie zespołu Riverside wraz z Piotrem Kozieradzkim – byłym członkiem zespołu Hate. Grupa przez cały okres działalności wydała sześć studyjnych albumów zdobywając popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Pogrzeb Piotra Grudzińskiego odbył się 29 lutego 2016 roku w Warszawie. 

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.