Rob Halford: Cieszę się z sukcesu Lady Gagi

Aleksandra Degórska
19.11.2015 10:43
Rob Halford: Cieszę się z sukcesu Lady Gagi Fot. ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News; SOLARPIX.COM/EAST NEWS

Wokalista Judas Priest darzy sympatią ekstrawagancką wokalistkę. Jak muzyk ocenia możliwość współpracy z artystką?

Nie od dziś wiadomo, że frontman otwarty jest na eksperymenty w obrębie muzyki. Halford chciałby bowiem nagrać bluesowy album czy też wystąpić z Lady Gagą.

Muzyk przyznał, że śledził poczynania wokalistki od samego początku jej kariery i gratuluje jej sukcesu, bowiem jest tytanem pracy:

Uważam, że jeśli jesteś otwarty na wszystkie różne style muzyczne, to może spowodować powstanie tylko świetnych rzeczy. Obserwowałem ją od pierwszego dnia. Gdy w końcu stała się wielką gwiazdą znaną na całym świecie, byłem bardzo, bardzo zadowolony z jej sukcesu, bo po prostu na to zasłużyła. Jest demonem pracy i bardzo płodną artystką we wszystkich aspektach.

Halford miał również możliwość zobaczyć wokalistkę na żywo i z nią pomówić. Jak się okazuje, chcieliby stworzyć coś wspólnie, choć na razie oboje są za bardzo zajęci innymi obowiązkami. Frontman nie postrzega jej jako kolejną gwiazdeczkę pop, twierdząc, że jest fanką ostrzejszego brzmienia:

Widziałem jej show w San Diego jakiś czas temu i była ona metalowcem. Następnego dnia miała na sobie w Nowym Jorku koszulkę z „Ram It Down”. Spotkaliśmy się i krótko porozmawialiśmy. Jeśli będzie możliwość nagrania czy zrobienia czegokolwiek razem, byłbym z tego zadowolony. Ta współpraca może być bardzo, bardzo ekscytująca i spontaniczna.

Lady Gaga ma w zwyczaju zakładać koszulki z kapelami jak Led Zeppelin, Iron Maiden albo Nirvana. Czy to świadczy o jej upodobaniach muzycznych, czy jest przejawem trendu w modzie? Ze słów Halforda wynika, że choć jest artystką pop, ma ona dużo wspólnego z metalem.

Zobaczcie ulubioną koszulkę artystki:

Halford i Lady Gaga poznali się w czerwcu 2014 roku po jej koncercie w San Diego. Natomiast w czasie londyńskiego występu Judas Priest Lady Gaga chciała wystąpić wraz z zespołem i wykonać „Hell Bent For Leather”. Jednak do tego nie doszło, bowiem zatrzymała ją praca w Omaha w Nebrasce.

Posłuchajcie, co jeszcze na temat wokalistki powiedział frontman:

Przeczytaj także

Tymczasem Judas Priest rusza w trasę koncertową po Europie. Po udanym koncercie w Łodzi, który odbył się 27 czerwca 2015 roku, kapela ponownie odwiedzi Polskę już 10 grudnia 2015 roku w Trójmieście.

Co powiecie na duet Roba Halforda z Lady Gagą?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.