Judas Priest i Five Finger Death Punch w Łodzi [GALERIA]

Magda Słomka
29.06.2015 08:57
Judas Priest i Five Finger Death Punch w Łodzi [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Bogowie metalu, legendarna grupa Judas Priest, zahaczyła o Polskę w ramach trasy promującej „Redeemer of Souls”. Wraz z Five Finger Death Punch zespół wystąpił 27 czerwca 2015 roku w Atlas Arenie.

„Ostatni Mohikanie heavy metalu”, jak czule wyraża się o nich Ozzy Osbourne, w swojej 45-letniej karierze wydali 17 albumów studyjnych, które kupiło ponad 50 milionów osób na całym świecie. Pomimo upływu kilku dekad Judas Priest pozostaje niezmiennie w doskonałej formie, czego dowiódł również koncert w łódzkiej Atlas Arenie.

Zobaczcie, jak na scenie bawili się muzycy Judas Priest i Five Finger Death Punch!

A tak bawiliście się Wy!

Rob Halford (zapewne wlokący za sobą tony walizek z odzieżą rodem z sex shopu, którą nieświadomi przez lata fani, nie wiedzieć czemu, uznali za oficjalny outfit wyznawców metalu) nieprzerwanie zdziera asfalt i kruszy beton swoim niesamowitym falsetem. Tak więc wszelkie pogłoski, jakoby zaniemógł na starość i z tego powodu na nowej płycie używa głównie niższych rejestrów, są wybitną bzdurą.

Spektakle Judas Priest od lat niezmiennie szokują swoim rozmachem, perfekcją i starannie przygotowanym scenariuszem. Nie ma prawa zabraknąć na nich tańca synchronicznego z użyciem gitar wykonywanego ostatnimi laty przez duet Tipton/Faulkner, licznych przebieranek Halforda oraz standardowego wjazdu Harleyem na scenę. Wszystkie te elementy uwiecznione zostały i tym razem przez fanów na tysiącach telefonów komórkowych.

Polski koncert (jak zresztą cała trasa) opierał się na zabójczym mariażu starego z nowym, więc oprócz numerów z Władcy dusz („Dragonaut”, „Halls of Valhalla”, „Redeemer of Souls”), nie mogło zabraknąć również utworów z „British Steel”, którym zespół intronizował się na wyżej wymienionych Bogów Metalu w 1980 roku.

Nie odnotowano żadnych przekazów podprogowych, zbiorowej degustacji kawy „British Steel”, nikt też nie rozdawał próbek perfum. Na takie atrakcje, będą mogli, być może, liczyć fani na kolejnym koncercie Judas Priest, tym razem w 10 grudnia 2015 roku w Gdańsku.

Gościem specjalnym koncertu był pochodzący z Las Vegas Five Finger Death Punch.

Setlista Judas Priest:

 1. Dragonaut
 2. Metal Gods
 3. Devil's Child
 4. Victim of Changes
 5. Halls of Valhalla
 6. Turbo Lover
 7. Redeemer of Souls
 8. Beyond the Realms of Death
 9. Jawbreaker
 10. Breaking the Law
 11. Hell Bent for Leather

Bis:

 1. The Hellion
 2. Electric Eye
 3. You've Got Another Thing Comin'

Bis 2:

 1. Painkiller
 2. Living After Midnight
Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.