Rockowy zespół z nowym rekordem. Nie udało się to innej kapeli od 17 lat

26.10.2022 15:56
Gitarzysta Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Gratulacje! Wcześniejszy rekord należał do System of a Down.

Ten zespól wydał aż 2 studyjne albumy w tym roku i okazała się, że krążki odniosły ogromny sukces. Dzięki temu kapela może pochwalić się osiągnięciem, które nie udało się innej kapeli od 17 lat. Słuchaliście tych krążków?

Polecamy

Rockowy zespół z nowym rekordem. Nie udało się to innej kapeli od 17 lat

Mowa o zespole Red Hot Chili Peppers, który 14 października 2022 wydał album zatytułowany "Return of the Dream Canteen". Płyta zadebiutowała na 1. miejscu listy Billboard Top Albums Chart. Tak samo stało się w przypadku poprzedniego albumu "Unlimited Love", która została wydana 1 kwietnia 2022. Pierwszy raz od 17 lat rockowy zespół może pochwalić się mianem kapeli, która 2 razy w ciągu roku pojawiła się na szczycie listy Billboard.

Wcześniej ta sztuka udała się System of a Down. Kapela była dwa razy na 1. miejscu listy Billboard w 2005 z albumami "Mezmerize" oraz "Hypnotize".

Materiał na "Return of the Dream Canteen" powstał podczas tych samych sesji, które zaowocowały bestsellerową płytą "Unlimited Love". Przy obu albumach zespół współpracował ze swym wieloletnim producentem i twórczym powiernikiem Rickiem Rubinem

Polecamy

Album  "Unlimited Love" był pierwszym długogrającym dziełem RHCP z udziałem Johnem Frusciante od 2006 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.