Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

Aleksandra Degórska
27.03.2019 16:58
Roksana Węgiel w coverze Czesława Niemena|undefined Fot. kadr z wideo

15-letnia wokalistka wykonała cover Czesława Niemena. Jak dziewczyna poradziła sobie z wielkim przebojem "Dziwny jest ten świat"?

Roksana Węgiel w talent show The Voice Kids pokazała swoje wokalne możliwości i w finale zaśpiewała cover "Purple Rain", który zapewnił jej wygraną. Niedługo po tym młoda wokalistka wystąpiła na Eurowizji Junior 2018 reprezentując Polskę i zajęła 1. miejsce, dzięki czemu kolejna edycja imprezy odbędzie się w naszym kraju.

Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena

Dziewczyna może pochwalić się również nominacją do Fryderyka 2019 w kategorii Fonograficzny debiut roku. Roksana Węgiel odebrała złotą płytę za singiel "Żyj", zaś w maju 2019 ukaże się debiutancka płyta wokalistki.

Przeczytaj także

Roksana chętnie zapraszana jest do różnych programów i w "Jaka to melodia" zaśpiewała słynny utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Jak wiadomo piosenka jest bardzo trudna, ale jak na 15-latkę dziewczyna świetnie sobie poradziła z wymagającym repertuarem Czesława Niemena.

Zanim jednak odbędzie się Eurowizja Junior 2019, wszyscy fani konkursu odliczają dni do "dorosłej" odsłony imprezy. Eurowizja 2019 wystartuje 14 maja 2019 w Tel Awiwie. Polskim reprezentantem jest folkowa grupa Tulia, która na konkursie zaprezentuje utwór "Pali się (Fire of Love)". Niestety bukmacherzy dają Tulii zaledwie jeden procent szans na wygraną Eurowizji 2019.  

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.