Ronnie James Dio pojawi się w trasie w 2017

Aleksandra Degórska
30.12.2016 09:02
Ronnie James Dio pojawi się w trasie w 2017 Fot. East News

Oczywiście chodzi o hologram, który ma się pojawić podczas koncertów. Szykujcie się na „zmartwychwstanie” legendarnego wokalisty. 

Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka 16 maja 2010 roku w wieku 68 lat. Jakie zatem było zdziwienie fanów, gdy hologram artysty pojawił się podczas ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2016, gdy wystąpił Dio Disciples składający się z członków kapeli Dio, którzy zagrali w 2008 roku po raz ostatni z wokalistą. 

Jedni byli tym zachwyceni, inni sceptycznie podchodzili do takiego pomysłu, choć sama Wendy Dio uważała, że taki hologram przypadłby do gustu samemu wokaliście, który uwielbiał fantastykę. Tymczasem Craig Goldy z Dio Disciples zapowiedział jeszcze latem 2016, że w następnym roku odbędzie się trasa z wykorzystaniem tego hologramu. 

Za projekt odpowiedzialna jest firma Eyelussion i dyrektor generalny, Jeff Pezzuti, opowiedział co nieco na temat tego hologramu, który pojawi się podczas przyszłorocznych koncertów:

Trasa będzie niesamowitym doświadczeniem. Na scenie pojawią się dwaj wokaliści, Ripper Owen i Oni Logan, jak również zobaczymy Ronniego w różnych momentach koncertu, będą też pewne duety. Na pewno będzie to zapierać dech w piersi z perspektywy fanów. Zamierzamy na scenie ożywić okładki płyt oraz inne elementy, które kojarzą się z Ronniem. 

W ilu zatem numerach pojawi się duch nieboszczyka?

Hologram Ronniego będzie zaangażowany w 6 czy 7 utworów każdej nocy, m.in. podczas „We Rock”, „Holy Diver”, „Rainbow in the Dark”. 

Zobaczcie zatem, jak prezentuje się ten projekt i przekonajcie się, czy gra warta jest świeczki:

Tak żona Dio wspominała to wydarzenie podczas Wacken Open Air 2016:

Chciałam, żeby to było wyjątkowe dla fanów. Pragnęłam, by wielbiciele, którzy kochali Ronniego mogli przyjść i zobaczyć go ponownie. Ci, którzy nie mieli tyle szczęścia, by go zobaczyć, mogli w końcu to zrobić.

Chcielibyście zobaczyć koncert z hologramem Dio?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.