Royal Blood staje się mroczniejszy w nowym utworze „Lights Out”

Aleksandra Degórska
14.04.2017 10:08
Royal Blood staje się mroczniejszy w nowym utworze „Lights Out” Fot. kadr z wideo

Kapela w końcu podzieliła się 1. singlem z nadchodzącej płyty „How Did We Get So Dark?”. W którą stronę podążył tym razem zespół? Formacja zapowiedziała mroczniejszy album - czy tak się naprawdę stało?

Po tym jak poznaliśmy szczegóły drugiej płyty brytyjskiego duetu pojawienie się pierwszego singla było tylko kwestią czasu. Następca „Royal Blood” będzie nosić tytuł „How Did We Get So Dark?” i ukaże się 16 czerwca 2017.

Czy zespół rzeczywiście przeszedł na Ciemną Stronę Mocy? Na pierwszy singiel promujący nadchodzący longplay wybrano kawałek „Lights Out”, do którego stworzono efektowny teledysk przedstawiający Mike'a Kerra i Bena Thatchera w jasnym pokoju powoli wypełniającym się wodą. 

Co więcej ściany pomieszczenia zamieniają się w basen pełen ludzi. Posłuchajcie singla i przekonajcie się, czego należy spodziewać się po nowej płycie duetu:

Sprawdźcie, jakie jeszcze utwory znajdą się na „How Did We Get So Dark?”

  1. How Did We Get So Dark?
  2. Lights Out
  3. I Only Lie When I Love You
  4. She's Creeping
  5. Look Like You Know
  6. Where Are You Now?
  7. Don't Tell
  8. Hook, Line and Sinker
  9. Hole In Your Heart
  10. Sleep

Tak natomiast prezentuje się okładka albumu:

foto:materiały prasowe Fot. foto:materiały prasowe

Poprzeczka jest naprawdę wysoko podniesiona, bo debiutancki album kapeli rozchodził się jak świeże bułeczki i zajął 17. pozycję na liście Billboard 200. Duet zrobił piorunujące wrażenie nie tylko na fanach rockowych brzmień, ale również na znanych muzyków - sam Jimmy Page zachwycił się brytyjskimi artystami.

Czy duetowi uda się powtórzyć ten sukces? Materiał na krążek powstawał w Brighton, Los Angeles oraz Nashville, przy czym praca nad albumem ruszyła w listopadzie 2016 wraz z producentem Joylonem Thomasem, zaś skończono ją w Londynie ze współproducentem Tomem Dalgetym.

Nowy materiał na pewno usłyszymy podczas występu Royal Blood na Open'er Festival 2017 w Gdyni. Na imprezie zaprezentują się również m.in. Radiohead, Foo Fighters czy Prophets of Rage.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.