Royal Blood zdradził tytuł i datę premiery 2. płyty

Jakub Gańko
12.04.2017 10:36
Royal Blood zdradził tytuł i datę premiery 2. płyty Fot. kadr z wideo

Czekanie powoli dobiega końca! Zobaczcie krótką zapowiedź od zespołu, która zdradza praktycznie wszystko.

Brytyjski duet Royal Blood szturmem zdobył serca fanów rockowego grania w 2014 roku za sprawą swojego debiutanckiego wydawnictwa zatytułowanego po prostu „Royal Blood”. Od tamtego czasu minęły już jednak trzy lata, a serca te dalej zioną pustką w oczekiwaniu na nowy materiał zespołu.

Muzycy są w jakiś sposób usprawiedliwieni imponującą aktywnością koncertową - nowe kawałki Royal Blood tworzył zresztą właśnie we własnym autobusie - jak dotąd byli jednak bardzo oszczędni w zapowiedziach drugiego albumu. Oprócz nowego utworu stworzonego na potrzeby serialu „Vinyl” dostaliśmy krótką zapowiedź ze studia.

Teraz jednak wszystko stało się jasne. Grupa opublikowała na swoim Twitterze krótki zwiastun, a przy okazji zdradziła szczegóły drugiego krążka. Będzie on nosił tytuł „How Did We Get So Dark?”, a czy faktycznie Royal Blood stał się na nim jeszcze mroczniejszy, przekonamy się już 16 czerwca 2017 roku.

Trailer prawdopodobnie mówi nam też sporo o oprawie graficznej nadchodzącego wydawnictwa:

Wedle zapowiedzi muzyków nowe kawałki będą „bardziej seksowne i pewne siebie” niż te, które dotąd poznaliśmy. Zespół uspokoił jednak, że nie zamierza zamienić się w drugi Keane. Na potrzeby swojej drugiej płyty stworzył około 50 utworów w myśl zasady, że jeśli z czegokolwiek nie czuje się dumny, wyrzuca to od razu do kosza.

Mike Kerr zdradził też, że Royal Blood ma typowo rock'n'rollowe metody pracy...

Mieliśmy miejscówkę w magazynie w Burbank, było wspaniale. Imprezowaliśmy całymi nocami, a za dnia komponowaliśmy. W tamtym czasie czuliśmy już, że płyta nabiera kształtów, a poszczególne kawałki zaczynają łączyć jakieś motywy.

Co z tego ostatecznie wyniknie, przekonamy się już w czerwcu 2017. Natomiast chwilę później będziemy mogli posłuchać nowych kawałków na festiwalu Open’er Festival 2017, gdzie Royal Blood jest jednym z headlinerów.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.