Sabaton: W Polsce przeżywamy pieprzone chwile swojego życia

Aleksandra Degórska
02.09.2016 15:42
|north Fot. Antyradio.pl

Muzycy ze szwedzkiej kapeli w wywiadzie dla Antyradio.pl zdradzili jakie żarty robią innym zespołom w trasie i co sprawia, że tak często wracają do naszego kraju.

Sabaton jest właśnie w trakcie trasy koncertowej promującej jego najnowsze dzieło - płytę „The Last Stand”, która ukazała się 19 sierpnia 2016 roku. Już w przyszłym roku zespół pojawi się aż na 4 koncertach w Polsce - wystąpi 27 lutego 2017 w Gdańsku, 28 lutego we Wrocławiu, 1 marca w Warszawie i 3 marca 2017 w Krakowie.

Zespół jest sceniczną bestią, którą pokochali fani za energetyczne występu. Muzycy mają również spore poczucie humoru, co zresztą udowodnili grając... w siłowni.

Pär Sundström przyznał w wywiadzie dla Antyradio.pl, że ta akcja wydarzyła się całkiem spontanicznie:

W siłowni, do której chodzimy, zaczęliśmy myśleć czy moglibyśmy zrobić coś zabawnego i zastanawialiśmy się czy powinniśmy zagrać koncert w siłowni. Stwierdziliśmy jednak, że nie ma sensu tego robić, bo będzie to nudne. Zdecydowaliśmy zatem, że zorganizujemy występ dla ludzi, którzy będą pedałować na rowerach treningowych i odwrócimy role - my też będziemy ćwiczyć. Wydaje się to dziwne, ale jako fan naprawdę to doceniasz. Wydarzenie było popularne, odbyły się dwa darmowe koncerty i siłownia była wypełniona.

Podczas jednego koncertu artyści grali dwa razy po trzydzieści minut z przerwą po 15-20 minut i dobra forma fizyczna pozwoliła muzykom na zagranie naprawdę dobrego show. Jak widać muzycy bardzo cenią sobie zdanie swoich wielbicieli i byli zadowoleni, że ludziom spodobał się ich ekscentryczny pomysł.

Sabaton oczywiście bardzo sobie ceni również polską publiczność i chętnie wraca do naszego kraju, by ucieszyć swoją wizytą rzesze wiernych wielbicieli. Joakim Brodén oraz Pär Sundström w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl opowiedzieli o tym, czy zmieniają setlisty zależnie od kraju, w którym grają i co sprawia, że chętnie wracają do Polski:

Zespół może się pochwalić również ciekawymi historiami z trasy, gdy robili żarty innym zespołom:

Byliśmy z Nightwish w Ameryce i Troy, który gra na dudach jest naprawdę dobrym magikiem na profesjonalnym poziomie - sprawia, że rzeczy znikają i nabiera dosłownie wszystkich. Podczas ostatniego koncertu opróżniliśmy szatnię Nightwish, zabraliśmy wszystko - meble, lampy, rzeczy. Pomyśleli, że ich okradziono. Po środku pokoju leżała kartka z napisem od nas - Abrakadabra, my też umiemy sprawić, by wszystko znikło.

Kolejny raz się potwierdza, że nie można się nudzić z zespołem, bo nigdy nie wiadomo na jaki pomysł wpadną muzycy.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak powstawała ostatnia płyta Sabatonu to w pierwszej części wywiadu dla Antyradio.pl muzycy opowiedzieli o współpracy z Peterem Tägtgrenem oraz o polskim akcencie na płycie. W kolejnej odsłonie wywiadu dowiecie się, co Joakim Brodén oraz Pär Sundström sądzą o serwisach streamingowych i jaki jest przepis na sukces szwedzkich kapel.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.