Scorpions powrócił z nowym albumem. Jak brzmi płyta "Rock Believer"?

25.02.2022 11:36
Scorpions Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy album zespołu Scorpions zatytułowany "Rock Believer". To następca "Return to Forever" z 2015 roku.

Scorpions powrócił z nowym albumem "Rock Believer", który ukazał się 25 lutego 2022. Inspiracją do powstania krążka była odpowiedź na pytanie zawarte w tekście utworu "Gas In The Tank". - Nim zaczęliśmy pracę nad nową płytą, zadaliśmy sobie pytanie: „Czy mamy wystarczająco paliwa w baku?” - powiedział Klaus Meine. Jak brzmi najnowszy krążek Scorpions?

Polecamy

Scorpions powrócił z nowym albumem. Jak brzmi płyta "Rock Believer"?

Na płycie "Rock Believer" znajdziemy 16 nowych utworów, z których każdy jest krótką opowieścią, minimalistycznym wierszem w prozie charakterystycznego dla Scorpions brzmienia. Klaus Meine dodaje:

To nasz powrót do korzeni. Próba odtworzenia DNA Scorpions, na które składają się przede wszystkim świetne riffy i mocne melodie.

Z powodu pandemii, sesja, która miała odbyć się w Los Angeles, została przeniesiona do Niemiec, do Peppermint Park Studios w Hanowerze. Matthias Jabs wspomina:

Kiedy zniesiono restrykcje, Paweł Mąciwoda i Mikkey Dee dołączyli z Polski i Szwecji, i nagle było zupełnie jak w latach 80. Chodziliśmy do pobliskiego pubu, a wieczorami rozmawialiśmy o muzyce.

Po raz pierwszy w historii Scorpions zdarzyło się, że muzyka powstawała do tekstów Meine. Posłuchajcie, co z tego wyszło:

Posłuchaj podcastu

Płytę "Rock Believer" poprzedziły single "Peacemaker", "Seventh Sun", "Shining of Your Soul" i tytułowy. Większość albumu to mocne, rockowe granie, przeplecione kilkoma balladami, jak na przykład "When You Know (Where You Come From)". Nad produkcją materiału czuwali członkowie zespołu, z pomocą Hansa-Martina Buffa.

Polecamy

"Rock Believer" to nie tylko tytuł albumu i wcześniejszego singla kapeli, ale i hasło przewodnie trasy, w ramach której kapela zawita do Polski. 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w Tauron Arenie Kraków. Na trasie grupę supportować będzie Wolfgang Van Halen, syn Eddie Van Halen, ze swoim zespołem Mammoth WVH.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.