Scorpions zmienił słowa "Wind of Change", by wesprzeć Ukraińców [WIDEO]

30.03.2022 18:08
Scorpions Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak brzmi "nowa" wersja hitu Scorpions.

Scorpions postanowił wesprzeć Ukraińców i na jednym ze swoich ostatnich koncertów zmienił słowa piosenki "Wind of Change". Co więcej, gitarzysta Matthias Jabs przemalował swoją gitarę - teraz jest niebiesko-żółta, co oczywiście nawiązuje do ukraińskiej flagi.

Polecamy

Scorpions zmienił słowa "Wind of Change", by wesprzeć Ukraińców [WIDEO]

Podczas koncertu Scorpions w Las Vegas zespół postanowił zaprezentować nową wersję swojego legendarnego utworu. "Wind of Change" opowiada o upadku Związku Radzieckiego i końcu zimnej wojny. W XXI wieku piosenka zmieniła swoje znaczenie - wokalista Klaus Meine zaśpiewał ze sceny:

Wsłuchaj się w moje serce, ono mówi Ukraina i czeka, by zmienił się wiatr.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, gitarzysta grupy ma teraz gitarę w barwach ukraińskiej flagi. Zobaczcie występ grupy Scorpions:

Scorpions obecnie promuje swój najnowszy album "Rock Believer". Na płycie znajdziemy 16 nowych utworów, z których każdy jest krótką opowieścią, minimalistycznym wierszem w prozie charakterystycznego dla Scorpions brzmienia. Krążek ukazał się 25 lutego 2022.

Wielu artystów stara się wesprzeć Ukrainkę. W tym celu zespół Queen udostępnił zapis swojego koncertu z Charkowa i ruszył ze zbiórką pieniędzy. Natomiast Wacław "Vogg" Kiełtyka z Decapitated wozi potrzebne leki do naszych wschodnich sąsiadów.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.