Scott Weiland przed śmiercią miał przy sobie kokainę

Magda Słomka
05.12.2015 16:10
Scott Weiland przed śmiercią miał przy sobie kokainę Fot. MediaPunch / REX Shutterstock / East News

Przeszukano miejsce, w którym zmarł były wokalista Stone Temple Pilots. Basista zespołu The Wildabouts został aresztowany...

Scott Weiland 3 grudnia 2015 roku został znaleziony w autobusie koncertowym przez swojego menedżera. Muzyk zmarł we śnie. Przyczynę zgonu ogłoszono wstępnie jako zatrzymanie akcji serca.

Według portalu The Associated Press policja otrzymała od sądu nakaz, przeszukała pojazd i znalazła niewielką ilość kokainy w autobusowej sypialni Weilanda. Ta sama substancja została znaleziona w części autobusu należącej do basisty The Wildabouts, Tommy’ego Blacka. Muzyk został zatrzymany przez policję w Bloomington i przebywa w areszcie.

Żona Weilanda, Jamie, twierdzi, że narkotyki z pewnością nie należały do jej męża, który utrzymywał, że skończył z nielegalnymi substancjami 14 lat temu. Według niej istniał niepisany pakt między Scottem a pozostałymi członkami zespołu mówiący o tym, że żaden z nich nie będzie brał środków odurzających.

Kobieta towarzyszyła muzykowi w trasie koncertowej z The Wildabouts do tygodnia poprzedzającego śmierć artysty. Jamie twierdzi, że Scott był w dobrym stanie psychicznym.

Scott był lepszy niż kiedykolwiek.

Pożegnanie

Koledzy z zespołu Stone Temple Pilots, który przyniósł Weilandowi największą popularność umieścili na Facebooku wpis-list, w którym podziękowali muzykowi za lata wspólnej pracy.

Drogi Scotcie,

Zacznijmy od naszego podziękowania za to, że dzieliłeś z nami swoje życie.

Wspólnie dokonane dziedzictwo muzyczne dało wielu osobom szczęście i wspaniałe wspomnienia. Wspomnień tych jest wiele i pozostaną głęboko w nas.

Wiemy, że błądziłeś pomiędzy dobrem a złem wiele razy. To wszystko złożyło się na to, kim byłeś. Zostałeś obdarzony, Scott. Część tego daru była Twoim przekleństwem.

Z głębokim smutkiem widzieliśmy jak odszedłeś. Z całą miłością i szacunkiem będziemy za Tobą tęsknić bracie.

Robert, Eric, Dean

Nam również będzie Ciebie brakowało, Scott…

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.