Scott Weiland w nieznanym utworze supergrupy The Wondergirls

Jakub Gańko
30.12.2015 12:04
Scott Weiland w nieznanym utworze supergrupy The Wondergirls Fot. kadr z wideo

Zapomniana supergrupa The Wondergirls wypuści w 2016 roku niepublikowany wcześniej utwór z udziałem Scotta Weilanda. Czego możemy się spodziewać?

Na przełomie XX i XXI wieku amerykański aktor Ashley Hamilton powołał do życia rockową supergrupę The Wondergirls. Projekt zakładał gościnny udział wielu wokalistów. Oprócz lidera Stone Temple Pilots, byli to m.in. Jay Gordon ze święcącego wówczas triumfy Orgy, Ian Astbury z The Cult oraz Ken Andrews z Failure. W składzie pojawili się też Troy Van Leeuwen z A Perfect Circle, Doug Ardito z Puddle of Mudd czy Shannon Leto z 30 Seconds to Mars.

Zespół nagrał pełnowymiarowy album, ale nigdy nie doszło do jego wydania. Wiadomo, że pośród zarejestrowanego materiału znalazły się utwory „Go My Way”, „Cookie Monster”, „Every Time”, „Kiss and Tell (The Train Song)”, a także cover „Passenger” Iggy'ego Popa. Niestety, upublicznione zostały tylko dwa: „Let's Go All the Way” i „Drop That Baby”. Ten drugi doczekał się nawet teledysku z udziałem Jaya Gordona:

Teraz reżyser powyższego wideo, Mark Racco, zapowiada wydanie nieznanego dotąd materiału, w tym niepublikowanego utworu z udziałem Scotta Weilanda. Trwają rozmowy, by Racco stworzył do niego kolejny teledysk.

Utwór nazywa się „Massive Heart Attack”, co nabiera nowego wymiaru w świetle ostatnich tygodni, bo wygląda to trochę tak, jakby przewidział w nim własną śmierć. Dochody z wydania tego teledysku zostaną przekazane na cele charytatywne oraz dzieciom Scotta.

Fragmentu nagrania możecie posłuchać poniżej:

Przeczytaj także

Grupa Ashleya Hamiltona planuje pełnowymiarowy powrót, lecz na jego szczegóły musimy jeszcze poczekać. Przed laty za rozpad zespołu obwiniano problemy z wytwórniami płytowymi, po których porozrzucani byli udzielający się w niej artyści. W czasach, gdy muzycy mogą bez problemu promować się w internecie na obrzeżach przemysłu muzycznego, można liczyć, że będą mieli więcej szczęścia.

Nieznane materiały

Po śmierci Scotta Weilanda na światło dzienne wychodzi coraz więcej niepublikowanych wcześniej nagrań. Nie brakuje pośród nich naprawdę interesujących materiałów, jak np. ten ponad półgodzinny zapis z próby Stone Temple Pilots przed występem w programie Saturday Night Live. Wideo pochodzi z 1993 roku. Można w nim usłyszeć m.in. pierwotną wersję opublikowanego dopiero osiem lat później utworu „Hollywood Bitch”.

Jak Wam się podobają nagrania Scotta Weilanda z The Wondergirls?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.