Serj Tankian zaprezentował utwór „Aurora's Dream”

Aleksandra Degórska
25.05.2016 16:21
Serj Tankian zaprezentował utwór „Aurora's Dream” Fot. AFP / East News

Muzyk opublikował kolejny solowy numer. Posłuchajcie, jak prezentuje się ta kompozycja.

Serj Tankian nie zwalnia tempa i wciąż tworzy kolejne kompozycje. Artysta zaangażował się w tworzenie muzyki filmowej, czego przykładem jest chociażby ścieżka dźwiękowa z filmu „1915”. Wokalista zaprezentował również polityczny numer „Artsakh”, aby wesprzeć Ormian w Górskim Karabachu.

Teraz światło dzienne ujrzała kolejna jego kompozycja. Utwór „Aurora's Dream” powstał z myślą o ceremonii wręczenia nagrody Aurora w Erywań. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez organizację 100 Lives, by uhonorować osoby, które angażują się ochronę życia.

Laureat takiej nagrody otrzymał 100 000 dolarów. Choć w kwietniu 2016 roku odbyła się pierwsza oficjalna ceremonia, to przyznano już po raz drugi tę nagrodę.

Instrumentalna wersja „Aurora's Dream” wybrzmiała podczas projekcji filmu „Aurora” Erica Nazarian, który pokazano podczas ceremonii.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ta kompozycja:

Serj Tankian przyznał, że jest niezwykle zadowolony z możliwości współpracy z organizacją:

Jestem dumny z tego, że stworzyłem utwór dla organizacji 100 Lives. Ma ona na swoim koncie wspaniałe działania, które zwracają uwagę zarówno na tragedie, jak i na prawdziwych bohaterów.

Przypomnijmy, że System of a Down na przestrzeni długoletniej kariery wielokrotnie starał się naświetlić politycznie ważne sprawy szczególnie związane z Ormianami. Przykładem może być chociażby trasa koncertowa Wake Up The Souls.

Oczywiście fanów najbardziej ucieszyłyby nowe nagrania System of a Down, ale jak na razie ze słów Tankiana wynika, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać:

Jesteśmy w kontakcie i sprawdzamy, czy uda nam się połączyć materiał w jedną całość. Sporo się komunikujemy. Nie mogę oświadczyć, czy będziemy mieć nowe nagranie, bowiem nie weszliśmy jeszcze do studia.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak wsłuchać się w najnowsze solowe nagrania wokalisty.

Jak oceniacie utwór „Aurora's Dream” Serja Tankiana?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.