„Się łapie typa, a nie go, ku*wa, puszcza”. Wypadek na koncercie z okazji 25-lecia Illusion

Maciej Koprowicz
27.11.2017 15:07
„Się łapie typa, a nie go, ku*wa, puszcza”. Wypadek na koncercie z okazji 25-lecia Illusion Fot. kadr z wideo

Jeden z widzów w klubie Graffiti w Lublinie upadł podczas crowd surfingu i stracił przytomność. Zespół ostro skomentował incydent ze sceny.

Crowd surfing, czyli „pływanie” na ramionach tłumu, do niedawna był obowiązkowym elementem koncertów rockowych. Choć dla laika z pozoru może wydawać się niebezpieczny, doświadczeni bywalcy występów wiedzą, że nie ma się czego bać – niepisana zasada nakazuje widzom uważać na bezpieczeństwo surfera i w razie upadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia mu natychmiast pomóc. Dzięki temu crowd surfing uprawiać mogą nawet osoby na wózkach inwalidzkich.

Wygląda na to, że ta koncertowa etykieta zaczyna wśród widzów zanikać. Podczas występu z okazji 25-lecia zespołu Illusion w lubelskim klubie Graffiti 25 listopada 2017 jeden z fanów postanowił sobie „popływać” na ramionach widzów. Nieszczęśliwie z nich spadł, a w efekcie upadku stracił przytomność. Osoby stojące obok nie złapały go w porę, co oburzyło zespół.

Koncert na chwilę przerwano – w tym czasie pechowy crowdsurfer został wyniesiony z sali. Wokalista Illusion, Tomasz „Lipa” Lipnicki nie przebierał w słowach, komentując incydent ze sceny.

Żyje? Zawołajcie po pogotowie, zadzwońcie po pogotowie. No ku*wa po co, bo się zamroczył, po to, ku*wa. Połóżcie go nogi do góry. Ku*wa, facet po prostu żyje w czasach, że myśli że normalnie jest, że go się łapie, a nie ku*wa zostawia, puszcza go na dół. No co wyście, poje*ało was, ku*wa, czy co? Się łapie typa po prostu, okej? Ja pier*olę, do chu*a. Wzięli, oleli typa żeby się rozje*ał.

Zobaczcie nagrania fanów, na którym uwieczniono przerwanie koncertu (na pierwszym wideo można zobaczyć reakcję zespołu od 6:34):

„Kapralskie” słowa Lipy uczestnicy koncertu z pewnością wezmą sobie do serca na długo. Illusion nie jest jedynym wykonawcą, który przerwał koncert, gdy zdrowie i bezpieczeństwo fanów okazało się zagrożone. Josh Homme powstrzymał bijatykę na koncercie Queens Of The Stone Age, identycznie zachował się Matt Heafy z Trivium. Na pomoc fanom ruszyli też Corey Taylor ze Stone Sour oraz muzycy Architects i Circa Survive. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.