Sinead O’Connor: U2 to terroryści!

Magda Słomka
18.11.2014 13:29
Sinead O’Connor: U2 to terroryści! Fot. facebook.com

Padły kolejne mocne słowa w sprawie najnowszej płyty U2. Co o wydaniu krążka za darmo w serwisie iTunes twierdzi słynna skandalistka?

Coraz więcej muzyków decyduje się komentować sposób wydania „Songs of Innocence”, a także jej treść. Większość opinii nie jest pochlebna. Przypomnijcie sobie ostrą wypowiedź perkusisty Foo Fighters, który stwierdził, że nowa płyta U2 brzmi jak puszczanie bąków.

Sinead O’Connor także nie omieszkała podjąć dyskusji na ten temat i postanowiła poinformować świat o tym, co sądzi o premierowym krążku Bono i spółki. Kontrowersyjna piosenkarka nie zawiodła i tym razem, nie szczędząc krytycznych słów - oskarżyła zespół o „inwazję na ludzkie życie”.

W tym wszystkim jest coś z terroryzmu. Nie jestem szczególną fanką U2. Taka inwazja na ludzkie życie nie jest koszernym zachowaniem. Myślę, że ktoś tu podjął złą decyzję. Zabawne jest to, że jakiś dzieciak wymyślił aplikację, która pozwala usuwać płytę U2 z iTunes. Musiał zarobić na tym fortunę.

Współpraca zespołu U2 z firmą Apple nie podoba się także Nickowi Masonowi z Pink Floyd i Patrickowi Carneyowi z The Black Keys. Muzycy zgodzili się ze stwierdzeniem, że przez to, że album jest dostępny do pobrania za darmo przez wszystkich, U2 skutecznie dewaluuje nie tylko katalog iTunes, ale także muzykę jako całość.

Bono, cóżeś Ty narobił?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.