Slash zapowiedział nową płytę Gunsów, ale to nie wszystko. Muzyk wyda też solowy materiał

28.12.2020 10:07
Slash Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Slash zapowiedział nową solową płytę oraz krążek Guns N' Roses. Szykuje się bardzo pracowity czas dla muzyka, kiedy możemy spodziewać się premier krążków?

2020 rok ze względu na pandemię koronawirusa uniemożliwił muzykom normalne koncertowanie. Ten trudny czas artyści poświęcali na inne aktywności np. tworzenie nowego materiału. Pisaniem muzyki zajął się między innymi Slash z Guns N' Roses.

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów rockowych na świecie zapowiedział, że wkrótce możemy spodziewać się solidnej dawki jego nowej twórczości. Zarówno tej solowej, jak i dedykowanej Gunsom.

Powstaje nowa płyta Guns N' Roses oraz Slasha

Muzyk udzielił niedawno wywiadu dla portalu cleveland.com, gdzie opowiedział o swoich najbliższych planach. Jak się okazuje, Slash pracuje właśnie nad dwoma nowymi wydawnictwami.

Polecamy

Najprawdopodobniej jako pierwszy zostanie skończony solowy album artysty. Niezmiennie usłyszymy na nim Mylesa Kennedy'ego oraz The Conspirators. Jak wyjaśnia Slash:

Jesteśmy na etapie przedprodukcji i mam już 20 piosenek, które nabiorą ostatecznego kształtu w przyszłym roku. Spędziłem bardzo dużo czasu na pisaniu i tworzeniu tych demówek.

Artysta przyznał również, że pracuje nie tylko nad solowym wydawnictwem. Także fani Guns N' Roses mogą już zacierać ręce.

Wcześniej wraz z Duffem trochę jammowaliśmy i pracowaliśmy nad nową płytą Gunsów. Mam kilka gotowych nagrań. Tak więc działo się dużo. Nie jestem dobry w zwalnianiu tempa i siedzeniu z założonymi rękami.

Slash zapytany o to, kiedy oba materiały będą miały szansę ujrzeć światło dzienne, odpowiedział:

Chciałbym wydać coś nowego w przyszłym roku - z obu obozów. Trudno powiedzieć, czy się uda, ale chciałbym, żeby to nastąpiło w przyszłym roku.

Nowa płyta Gunsów będzie prawdziwą gratką dla fanów formacji. Ostatni album zespołu ukazał się w 2008 roku. Z kolei "Living The Dream" - najnowsze wydawnictwo solowe Slasha, na którym pojawił się Myles Kennedy & the Conspirators zostało wydane 2 lat temu.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.