Soundtrack "Króla Lwa" jest już dostępny na Spotify. Posłuchaj utworów z kultowej bajki w wykonaniu Eltona Johna, Beyonce i Donalda Glovera

12.07.2019 07:36
Król Lew Soundtrack|undefined Fot. . kadr z wideo Can You Feel the Love Tonight (From "The Lion King"/Audio Only)

Premiera filmowej wersji "Króla Lwa" odbędzie się już w połowie lipca 2019 roku. Tydzień przed premierą do sieci trafił soundtrack z najnowszej produkcji. 

Za ścieżkę dźwiękową do "Króla Lwa" z 1994 roku odpowiedzialny był Elton John i Tim Rice. Ostateczną wersję stworzył Hans Zimmer, który w 1995 roku zdobył Oscara za najlepszą muzykę filmową za ścieżkę dźwiękową do tego filmu. Kompozytor sam przyznał, że na początku nie chciał tworzyć muzyki do bajki dla dzieci. Na szczęście później zmienił zdanie. 

Soundtrack z najnowszej wersji "Króla Lwa" dostępny na Spotify

Filmowy "Król Lew" wejdzie na ekrany kin 19 lipca 2019 roku. 11 lipca, prawie tydzień przed premierą, na serwisie Spotify pojawiła się ścieżka dźwiękowa z najnowszej produkcji. Znalazły się na niej najpopularniejsze piosenki z filmu, m.in. "Can You Feel The Love Tonight" w wykonaniu Beyonce i Donalda Glovera, "I Just Can't Wait to Be King" zaśpiewał JD McCrary, Shahadi Wright Joseph i John Oliver. 

Na kanale YouTube "DisneyMusicVEVO" również są dostępne piosenki z najnowszej produkcji Disneya:

Ścieżka dźwiękowa do filmu "Król Lew" zawiera nowe wersje piosenek, które znamy już od lat z animacji Disneya. Nowe aranżacje opracował południowo-afrykański kompozytor i wykonawca Lebo M, odpowiedzialny za partie wokalne i afrykański chór. Produkcję muzyczną wspierał też Pharrell Williams, popularny wokalista, autor tekstów i producent. W polskiej wersji ścieżki dźwiękowej znajdziemy znane piosenki w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego i Michała Wojnarowskiego zaśpiewane przez wyjątkową obsadę nowej wersji filmu.

W sieci pojawiły się już pierwsze reakcje na aktorską wersję "Króla Lwa".  Wygląda na to, że choć oryginał wciąż pozostaje niedoścignioną świętością, remake to kawał świetnej rozrywki. W nowej produkcji reżyserowanej przez Jona Favreau, wystąpili Beyoncé, Donald Glover, John Oliver, Seth Rogen, Eric André oraz Billy Eichner. W roli Mufasy ponownie usłyszymy Jamesa Earla Jonesa.

Zobacz także: W sieci pojawiły się fragmenty z najnowszego "Króla Lwa" 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.