Śpiewali o niej The Byrds i Pink Floydzi. Nie żyje Vera Lynn

18.06.2020 16:22
Vera Lynn|undefined Fot. Everett Collection / Everett Collection/EAST NEWS

W wieku 103 lat zmarła Vera Lynn, brytyjska wokalistka, która w czasie II wojny światowej wspierała żołnierzy i była symbolem nadziei.

Dame Vera Lynn czyli Vera Margaret Welch to ikona brytyjskiej muzyki, która rozpoczęła swoją karierę zaraz przed wybuchem II wojny światowej. Podczas lat walk była jedną z głównych artystek estradowych. Dodawała otuchy i była wsparciem dla żołnierzy oraz inspiracją dla wielu twórców.

Nie żyje Vera Lynn. Inspirowała m.in. Pink Floyd

Vera Lynn zmarła 18 czerwca 2020 roku w Susseksie. O smutnym wydarzeniu media poinformowała rodzina zmarłej.

Rodzina z głębokim smutkiem informuje o odejściu w wieku 103 lat jednej z najbardziej docenianych brytyjskich artystek.

Artystka jest najbardziej znana z hitów takich jak "We'll Meet Again", "Land of Hope and Glory" czy "The White Cliffs of Dover". Poza tym, że sama śpiewała dodając otuchy żołnierzom - również była źródłem inspiracji. Stała się bohaterką utworu "Vera" z rock opery "The Wall" Pink Floyd. Pojawiła się także w twórczości The Byrds.

Lynn nie przestała tworzyć po wojnie. W 2009 roku zyskała tytuł najstarszej artystki, która podbiła brytyjską listę przebojów. Udzielała się charytatywnie, a w dniu swoich urodzin opublikowała nagranie, w którym skierowała słowa otuchy do mieszkańców Wielkiej Brytanii. Apelowała o optymizm mimo trudnych czasów i otaczającej nas pandemii.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.