Strzelanina na festiwalu muzycznym. Ludzie wpadli w panikę i się tratowali

16.08.2022 12:01
Festiwal muzyczny Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Do incydentu doszło podczas darmowego festiwalu Musikfest, na którym wystąpił m.in. Disturbed.

Musikfest to darmowy festiwal w Bethlehem w Pensylwanii, który w tym roku odbył się w dniach 5-15 sierpnia. Na imprezie zagrali m.in. Disturbed, Poison, Willie Nelson czy Counting Crows. Niestety podczas festiwalu doszło do strzelaniny, która wywołała panikę wśród publiczności. Wiele osób zostało stratowanych.

Polecamy

Strzelanina na festiwalu muzycznym. Ludzie wpadli w panikę i się tratowali

13 sierpnia późnym wieczorem doszło do strzelaniny na terenie festiwalu i około godziny 23:00 pojawiła się policja oraz agenci FBI. Jak podaje lehighvalleylive.com, wystrzały spowodowały, że wybuchła panika - ludzie zaczęli uciekać, przewracać się i tratować innych. W związku z tym zajściem zamknięto teren imprezy, ale festiwal wznowiono na drugi dzień.

Okazało się, że strzelanina wynikła z kłótni między dwoma mężczyznami - 20-latek został postrzelony w brzuch i trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Polecamy

Niestety jest to kolejny przypadek strzelaniny na koncercie w USA. Jeszcze w kwietniu 2022 podczas występu metalowej kapeli Crawling Through Tartarus w Los Angeles użyto broni palnej. Na początku koncertu było spokojnie, aż w końcu doszło do kłótni pod sceną. Zaczęła się strzelanina, w wyniku której zmarł 32-letni mężczyzna.

Tego typu incydenty powodują kolejne dyskusje na temat kwestii bezpieczeństwa na koncertach oraz dostępności broni. Jedni uważają, że posiadanie broni palnej to zły pomysł, inni natomiast chcą mieć możliwość się bronić.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.