Sully Erna z Godsmack obchodzi 50. urodziny [CIEKAWOSTKI]

Maciej Koprowicz
31.07.2017 16:44
Sully Erna z Godsmack obchodzi 50. urodziny [CIEKAWOSTKI] Fot. Kobaru/Antyradio.pl

Poznajcie 10 ciekawych faktów na temat wokalisty Godsmack, który 7 lutego 2018 kończy 50 lat.

Godsmack należy do najpopularniejszych wykonawców z kręgu post-grunge’u. Jego muzyka zawiera elementy heavy metalu i hard rocka. Dzięki takim płytom, jak „Faceless”, „IV” i „The Oracle” zespół zdobył ogromną popularność w rodzinnym USA i na całym świecie. Ostatni jak na razie album zespołu, „1000 hp” ukazał się w 2014. 

Jego wokalista, Sully Erna to artysta na tyle wszechstronny, że jeden projekt mu nie wystarcza. Od 2010 nagrywa i koncertuje pod własnym nazwiskiem. Solowo doczekał się dwóch albumów – „Avalon” z 2010 i „Hometown Life” z 2016. O swojej ostatniej płycie, a także o nowych planach swojego macierzystego Godsmacka artysta opowiedział nam niedawno w wywiadzie dla Antyradio.pl.

7 lutego 2018 Sully kończy 50 lat. Trudno w to uwierzyć, bo wciąż jest w świetnej formie wokalnej i nadal znakomicie prezentuje się na scenie, zarówno z zespołem, jak i solo. Z okazji jubileuszu tego wspaniałego wokalisty prezentujemy Wam 10 ciekawostek na jego temat.

Czy wiesz, że Sully Erna...

1. Wymyślił nazwę Godsmack

W wywiadzie Erna opowiadał, że nazwa jego zespołu oznacza kogoś, kto wygląda, jakby został „zdzielony w twarz przez Boga”. Wcześniej grupa krótko nosiła nazwę The Scam.

2. Jest włoskiego pochodzenia

Artysta ma korzenie na Sycylii. Jego prawdziwe imię brzmi Salvatore.

3. Jego przodkowie też byli muzykami

Jeden z włoskich krewnych Erny był słynnym kompozytorem. Muzyczne geny są silne w jego rodzinie – jego ojciec był z kolei trębaczem.

4. Gra na perkusji od 3. roku życia

Sully jest multiinstrumentalistą. Wykonał wszystkie partie perkusyjne na debiutanckiej płycie swojego zespołu, „Godsmack” z 1998. Na kolejnych albumach skupił się na śpiewie i grze na gitarze.

5. Toczy bitwy na bębny

O perkusyjnych umiejętnościach Sully'ego można przekonać się na koncertach Godsmack. Ich stałym elementem jest Batalla de los Tambores, czyli bitwa na bębny między liderem a perkusistą Shannonem Larkinem.

6. Gra zawodowo w karty

Muzyk jest również znakomitym pokerzystą. Brał udział w mistrzostwach World Series of Poker w 2006 i 2007 – zajął odpowiednio 713. i 237. miejsce. Jedną z jego gier pokazała nawet telewizja ESPN.

7. Napisał książkę

W 2007 roku Sully wydał autobiografię, „The Paths We Choose”. Zawarł w niej swoje wspomnienia pierwszych 30 lat życia, aż do uzyskania kontraktu płytowego przez Godsmack.

8. Jest czarownikiem

Sully jest wyznawcą religii zwanej Wicca. Jej korzenie tkwią w pogaństwie, a jej nieodłącznym elementem jest praktykowanie magii. Religia inspiruje artystę w jego twórczości, ale nie lubi się nią afiszować – mówi, że nie chce być „chłopcem z plakatu dla czarowników”.

9. Zagrał w bułgarskim filmie

W 2017 Erna wystąpił w filmie „Benzin” bułgarskiego reżysera Asena Błateczkiego. To nie jedyne aktorskie dokonanie muzyka. Lidera Godsmack można zobaczyć w teledysku do utworu Mötley Crüe „White Trash Circus” z 2009.

10. Wytatuował sobie Muppeta

Jeden z tatuaży Sully’ego przedstawia Zwierzaka z Muppetów.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.