System of a Down powraca po latach z nowym klipem. Zespół wsparł ormiańskich żołnierzy

01.02.2021 11:10
Serj Tankian Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

System of a Down opublikował teledysk do "Genocidal Humanoidz". To jeden z dwóch pierwszych utworów premierowych zespołu od 2005 roku.

Na nową muzykę od System of a Down fani zespołu musieli czekać aż 15 lat. Plotki o tym, że muzycy pracują nad materiałem, pojawiały się w mediach regularnie, jednak słuchacze grupy powoli tracili nadzieję na powrót ulubieńców. Sytuacja zmieniła się jesienią 2020 roku.

System of a Down z klipem "Genocidal Humanoidz" wspiera żołnierzy

Wówczas SOAD opublikował dwa premierowe kawałki "Genocidal Humanoidz” oraz "Protect The Land”. To pierwsze premierowe utwory kapeli od 2005 roku. Przekaz nowej muzyki zespołu był jasny i wyjątkowy.

Polecamy

Inspiracją dla dwóch nowych piosenek był trwający konflikt między Armenią i Azerbejdżanem. Muzycy, chcąc wesprzeć poszkodowanych żołnierzy podczas wojny, postanowili, że premierze teledysku do "Genocidal Humanoidz" będzie towarzyszyła specjalna zbiórka charytatywna.

Pieniądze uzbierane podczas akcji zostaną przeznaczone na fundusz dla ormiańskich żołnierzy rannych w obronie Artsakh. Jak deklaruje zespół:

Bohaterowie ranni w konflikcie nadal pilnie potrzebują leczenia i opieki medycznej. Dziś organizujemy transmisję na żywo w celu zebrania pieniędzy na rehabilitację i wyposażenie setek żołnierzy, którzy stracili ręce i nogi podczas walki. Protezy zmienią ich życie.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.