TOP 20 rockowych i metalowych dziwadeł

Marcin Krzysztof Wodynski
29.05.2015 16:41
TOP 20 rockowych i metalowych dziwadeł Fot. kadr z wideo

Stroje orków, ludzie pomalowani na niebiesko, niedźwiedzie, króliki, a nawet przebranie Ronalda McDonalda. Sprawdźcie najdziwniejsze pomysły na image rockowych i metalowych kapel. 

Muzyka nie zawsze wystarcza, by się wyróżnić. Czasem nawet chwytliwa nazwa to za mało. Okazuje się, że wiele można nadrobić niecodziennym strojem lub dziwnym makijażem. Zobaczcie zespoły, na których wizerunki sceniczne nie da się nie zwrócić uwagi:

20. Mortiis

Mortiis-charlotte

To solowy projekt byłego basisty Emperor, Håvarda Ellefsena. Gra połączenie rocka i mrocznego ambientu. Dotychczasowa twórczość Mortiis jest podzielona na trzy ery. Lider zespołu został kiedyś zapytany, o co chodzi z image'm zespołu.

Nie widzę siebie jako goblina, trolla, elfa, ani średniowiecznego potwora. Jestem po prostu Mortiis.

19. The Radioactive Chicken Heads

Radioactive_Chicken_Heads

Ten zwierzęco-warzywny rockowy projekt ma aż 8 stałych i 6 okazjonalnych członków. Od założenia w 1994 liderem kapeli jest artysta znany jako Carrot Topp, który występuje w masce z gigantyczną marchewką. Do stworzenia wizerunku zespołu zainspirował go komiks o zmutowanych warzywach, który... stworzył sam, będąc nastolatkiem.

Posłuchajcie ich utworu „Cluck You” czyli „Gdakaj się”.

18. Brujeria

Brujeria

To side-project lidera Fear Factory, Dino Cazaresa. Zespół śpiewa po hiszpańsku. Jego teksty poruszają tematy polityczne, takie jak przemyt narkotyków i imigracja oraz takie wątki jak seks i satanizm. Zespół wyróżnia się charakterystycznymi bandanami na twarzach artystów.

17. Mac Sabbath

MacSabbath

Pisaliśmy dla Was o Mac Sabbath przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Ten zespół to coś dla metalowców, którzy uwielbiają fast food. Zarówno w kwestii wizualnej, jak i lirycznej muzycy odwołują się do najpopularniejszej sieci restauracji tego typu.

16. Asesino

asesino_edit

Kolejny poboczny projekt Dino Cazaresa, który ogłosił go nową Brujerią. Do kapeli należeli członkowie takich kapel jak Static-X, Fear Factory, a przez moment grał z nimi nawet Andreas Kisser z Sepultury. Wizerunek wokalisty odwołuje się do Mucha Libre czyli meksykańskiej wersji wrestlingu.

Posłuchajcie jak brzmi Asesino:

15. Underlined

underlined

Zespołem mogą zainteresować się fani komiksów DC. Image wokalisty przypomina wizerunek jednego z przeciwników Batmana. Gdy widzi się zespół na żywo, można chwilami mieć wątpliwości czy lider Underlined nie grał przypadkiem w ostatniej części trylogii Christophera Nolana o Mrocznym Rycerzu.

14. Los Straitjackets

Los Straitjackets

Tak jak Asesino, inspirują ich meksykańscy zapaśnicy. Muzycznie są jednak znacznie łagodniejsi. Tematy ich utworów także są dalekie od satanistycznych. Sprawdźcie jak brzmi ich kawałek o kosmicznym owadzie.

13. Blue Man Group

Blue_Man

Efektowny projekt muzyczno-teatralny. Za swoje występy niebiescy ludzie byli między innymi nominowani do nagrody Grammy. Zobaczcie jak grupa wykonuje cover The Who „Baba O'Riley”.

12. The Bunny and the Bear

bunny and bear

Może się wydawać, że królik i niedźwiedź tworzą niepozorną parę, jednak ten duet wykonuje ciężką odmianę hardcore'u. Najwyraźniej zamaskowani szaleńcy reprezentują każdy gatunek muzyczny. Muzycy zaznaczyli, że za ich wizerunkiem nic nie stoi. Przyznali, że po prostu są dziwni.

11. The Locust

Locust

Mają nie tylko dziwny image. Muzyka, którą grają przedstawiana jest jako eksperymentalny grindcore punk. Zarówno ich twórczość, jak i stroje, są niezwykle trudne do opisania. Zobaczcie ich teledysk do utworu „AOTKPTA”.

10. Band of Orcs

Orcs

Grupa może przypaść do gustu wszystkim miłośnikom fantasy. Zespół postanowił wcielić się w role orków. Muzycy twierdzą, że nie sa kapelą i chcą by nazywano ich plemieniem. Zostali zesłani na ziemię przez Straszliwego łamagę. Występowali między innymi przed 3 Inches of blood czy Deicide.

9. Thunderstick

thunderstick

Ten zwariowany heavymetalowy perkusista jest na tyle nieokiełznany, że przed koncertami trzeba go zamykać w klatce. Możecie się jednak przekonać, że nawet to nie zawsze pomaga. Zobaczcie co wydarzyło się na jego koncercie w Tokyo.

8. Ten Masked Man

ten masked man

Jest to kapela, która w maskach wykonuje bardzo niecodzienny repertuar. Wykonawcami, których utwory biorą na warsztat są między innymi Bee Gees, Britney Spears czy Lady Gaga. Wszystko grają w wersji grindcore'owej. Sprawdźcie jak brzmi ich wykonanie kawałka „Stain' Alive”. 

7. Ghost

ghost

Szwedzki zespół hardrockowy. Mogą się pochwalić między innymi tym, że na wokalu występuje u nich mroczny papież - Papa Emeritus III. Muzycy występują anonimowo. Instrumentaliści grupy przedstawiają się jako „bezimienne ghoule”. Ghost ogłosił, że jest w trakcie nagrywania trzeciego krążka.

6. Mushroomhead

mushroom

Są często porównywani ze Slipknot. Niektórzy oskarżają ich nawet o bycie kopią zespołu z Iowa. Okazuje się jednak, że istnieją o dwa lata dłużej i udało im się stworzyć własną markę oraz własny styl grania. Posłuchajcie jak brzmi utwór Mushroomhead o nazwie „QWERTY”.

5. Lordi

lordi

Pamiętacie fińskich zwycięzców eurowizji z 2006 roku? Byli tym samym zarówno pierwszym rockowym zespołem, który zajął w konkursie pierwsze miejsce, jak i pierwszymi muzykami z Finlandii, którym udało się to osiągnąć. Przypomnijcie sobie ich hit „Hard rock Hallelujah”

4. Berzerker

berzerker

Oprócz niecodziennego wizerunku, z którego później zrezygnowali, muzycy Berzerker mogli się pochwalić np. najbardziej dynamicznym perkusistą świata. Ich kawałek No-one wins został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, za najszybszy występ perkusyjny. Zespół rozwiązał się w 2010 roku. Sprawdźcie jak piekielne było tempo ich kawałka:

3. GWAR

Gwar

Gdyby nie ten zespół, połowa wykonawców z tej listy pewnie nigdy by się na niej nie pojawiła. Muzycy GWAR od 1984 roku są znani ze swoich niezwykłych gigantycznych przebrań. Ich najnowszy album „Battle Maximus” ukazał się w 2013 roku.

2. Mini Kiss

mini kiss

Oczywiście w naszym zestawieniu mógłby znaleźć się sam zespół Kiss. Postanowiliśmy jednak zastąpić go jego cover bandem, w którego skład wchodzą...  wyłącznie karły. Zobaczcie jak radzą sobie z repertuarem swoich idoli z Kiss na żywo:

1. Slipknot

slipknot

Gdy mowa o zamaskowanych metalowcach, jest to pierwszy zespół, który przychodzi do głowy. Od debiutanckiego albumu w 1999 roku, niezmiennie co płytę zmieniają maski. Z krążka na krążek stają się przy tym coraz bardziej mroczni i upiorni. Jeśli chcecie przypomnieć sobie jak obecnie wyglądają, sprawdźcie ich najnowszy teledysk „The Devil in I”.

Znacie jeszcze jakichś dziwacznych wykonawców? 

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.