Tak brzmi córka Eddiego Veddera. Posłuchaj jej w utworze "My Father's Daughter" z filmu "Dzień flagi"

16.08.2021 16:13
Córka Eddiego Veddera w utworze do filmu "Dzień flagi" Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Córka Eddiego Veddera zaśpiewała jego utwór na potrzeby filmu "Dzień flagi". Jak brzmi pociecha wokalisty Pearl Jam?

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Olivia Vedder, córka wokalisty Pearl Jam, udostępniła utwór "My Father’s Daughter". Kawałek promuje soundtrack do filmu "Dzień flagi" w reżyserii Seana Penna. Autorami utworu są Eddie Vedder i Glen Hansard.

Polecamy

Tak brzmi córka Eddiego Veddera. Posłuchaj jej w utworze "My Father's Daughter" z filmu "Dzień flagi"

Do utworu "My Father’s Daughter" powstał teledysk, w którym możemy obejrzeć fragmenty filmu "Dzień flagi". Reżyserem obrazu jest Sean Penn, który zagrał również główną rolę u boku swojej córki Dylan. Posłuchajcie, jak córka Eddiego Veddera wykonała piosenkę promującą ten film:

Jak wspomina Sean Penn:

Długo szukaliśmy wiodącej piosenki do filmu. Zostałem zalany świetnymi propozycjami od Cat Power, Glena Hansarda i Eddiego Veddera. Już mieliśmy robić ostateczny mix, gdy Ed wysłał mi nagranie swojej córki Olivii, „My Father’s Daughter”. I właśnie ta piosenka okazała się naszą wisienką na torcie.

Na soundtracku do filmu "Dzień flagi", poza "My Father’s Daughter", znajdą się także oryginalne kompozycje wspomnianych wcześniej Cat Power i Glena Hansarda. Vedder i Hansard stworzyli osiem premierowych kompozycji na soundtrack.

Dla Veddera i Penna to już druga współpraca po "Into the Wild" z 2007, za które Vedder otrzymał Złoty Glob. Co ciekawe, w tym samym roku Hansard zachwycił cały świat za sprawą filmu i soundtracku do „Once”, za który otrzymał zresztą Oscara (Najlepsza piosenka oryginalna „Falling Slowly”). W filmie "Dzień flagi", poza Dylan i Seanem Pennem, występują także Josh Brolin, Norbert Leo Butz, Dale Dickey, Eddie Marsan, Bailey Noble, Hopper Jack Penn oraz Katheryn Winnick.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.