Tak brzmią polskie wersje "Shallow", hitu nagrodzonego Grammy i nominowanego do Oscara

Joanna Chojnacka
18.02.2019 13:14
Swallow|undefined Fot. kadr z wideo/Małgorzata Kozłowska

W sieci zaczynają pojawiać się polskie interpretacje hitu z filmu "Narodziny Gwiazdy". Lepsze od wykonania Lady Gagi i Bradleya Coopera?

"Narodziny Gwiazdy" to jeden z głośniejszych filmów muzycznych ostatniego czasu. Ścieżka dźwiękowa do produkcji zebrała pozytywne opinie krytyków oraz liczne nominacje do prestiżowych nagród. Utwór "Shallow" promujący film, otrzymał już nagrodę Grammy. Twórcy czekają teraz na wielką galę rozdania Oscarów, na której kompozycja również ma szansę na statuetkę.

Przeczytaj także

Tak brzmi "Shallow" Lady Gagi w polskiej wersji

Wraz ze wzrostem popularności filmu oraz soundtracku "A Star Is Born" w sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej coverów z płyty. W Polsce własną interpretację w naszym rodzimym języku nagrała między innymi Małgorzata Kozłowska w towarzystwie Kuby Jurzyka i Jakuba Laszuka. Słowa piosenki przetłumaczył Tomek Robaczewski, a polska interpretacja hitu ma na koncie już ponad 400 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. 

Nieco inną wersję tekstu zaprezentował inny duet - The Dziemians. Wcześniej para publikowała na kanale własne wersje utworu Pawła Domagały "Weź nie pytaj" lub cover Anne-Marie i Eda Sheerana

Na YouTubie nie brakuje także muzycznych parodii. Zupełnie inną odsłonę "Shallow" zaprezentowała formacja Frele. Trójka dziewczyn wykonała cover "Szaloł" w żartobliwej wersji po Śląsku. 

Zobacz też: >>Polak nagrał cover "Sound of Silence" po polsku<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.