Tarja Turunen wyda album „The Shadow Self” w 2016

Aleksandra Degórska
15.03.2016 09:55
Tarja Turunen wyda album „The Shadow Self” w 2016 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Już niebawem pojawi się nowy krążek wokalistki. Kiedy odbędzie się premiera i jak wygląda okładka płyty?

Była wokalistka Nightwish zaskoczyła fanów ogłaszając premierę swojego najnowszego albumu. Płyta zatytułowana „The Shadow Self” ukaże się 5 sierpnia 2016 roku w formacie CD i specjalnym wydaniu CD+DVD.

Czego należy się spodziewać po tym wydawnictwie? Tarja zdradziła, że krążek będzie po brzegi wypełniony mocnym brzmieniem:

Bardzo się cieszę, że w końcu mogę podzielić się szczegółami na temat mojej nowej rockowej płyty z Wami wszystkimi. „The Shadow Self” jest pełna utworów, które są mi bliskie. Nie mogę się doczekać aż wszyscy je usłyszą. Myślę, że to moja najcięższa muzycznie płyta do tej pory. Do czasu premiery, 5 sierpnia 2016 pojawi się wiele niespodzianek, więc miejcie oczy i uszy otwarte”.

Wokalistka co rusz udostępniała nagrania z pracy w studiu, dzięki czemu wielbiciele artystki mogli przekonać się, jak brzmią fragmenty utworów z nadchodzącej płyty:

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka albumu „The Shadow Self”:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Wokalistka ma na swoim koncie kilka studyjnych albumów. Pierwszy świąteczny krążek Henkäys Ikuisuudesta ukazał się w 2006 roku. Następnie pojawiły się albumy „My Winter Storm”, „What Lies Beneath” i „Colours In The Dark”. Natomiast w 2015 roku Tarja wydała płytę „Ave Maria – En Plein Air”, która jest jej pierwszym wydawnictwem z klasycznym repertuarem.

Mimo wszystko, to właśnie mocniejsze granie sprawia jej najwięcej satysfakcji:

Śpiewanie rockowego repertuaru nadal jest dla mnie sporym wyzwaniem, ponieważ nigdy nie sądziłam, że stanę się jedną z najbardziej naśladowanych wokalistek w tym gatunku. Nigdy o tym nie myślałam, ale podjęłam się tego wyzwania, bo kocham muzykę. Osobiście uważam, że w muzyce nie ma żadnych granic. Kiedy coś robię, podchodzę do tego z sercem.

Fanom nie pozostaje nic innego jak cierpliwie odliczać dni do premiery studyjnego krążka wokalistki. Polscy wielbiciele natomiast będą mogli zobaczyć Tarję na 22. Przystanku Woodstock latem 2016 roku.

Sprawicie sobie krążek Tarji Turunen?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.