Temple Of The Dog powróci na scenę

Aleksandra Degórska
21.07.2016 10:04
Temple Of The Dog powróci na scenę Fot. materiały prasowe

Kapela zagra kilka koncertów w Stanach Zjednoczonych oraz wyda z okazji 25-lecia ukazania się pierwszej i jedynej płyty zespołu reedycję krążka.

Grupa z Seattle powstała w 1990 roku i jak dotychczas zagrała niewiele koncertów. Wszystko ma się zmienić w listopadzie 2016 roku, gdy formacja wybierze się w swoją pierwszą trasę. Fani zobaczą na scenie Chrisa Cornella, Jeffa Amenta, Stone'a Gossarda oraz Mike'a McCready'ego. Niestety Eddie Vedder nie weźmie udziału w koncertach.

Trasa przypada na 25-lecie ukazania się pierwszego i jak dotychczas jedynego albumu „Temple Of The Dog”, który pojawił się 16 kwietnia 1991. Jak na razie obejmuje ona 5 miast - Filadelfię, Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles oraz Seattle. Tourné wystartuje dokładnie 4 listopada 2016 i potrwa do 20 listopada 2016.

Sprzedaż biletów ruszy 29 lipca 2016, przy czym członkowie fanklubów będą mogli zamówić wejściówki w przedsprzedaży 27 lipca 2016. 1,5 dolara z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczone na fundację Chrisa i Vicky Cornell i 1,5 dolara wpłynie również na konto fundacji Pearl Jam - Vitalogy Foundation.

Chris Cornell tak skomentował fakt ogłoszenia trasy koncertowej:

Chcieliśmy zrobić to, czego dotąd nie uczyniliśmy... zagrać koncerty i poczuć, jak to jest być kapelą, którą opuściliśmy 25 lat temu.

Ale na tym nie koniec jeśli chodzi o nowe wieści w obozie Temple Of The Dog. 30 września 2016 z okazji okrągłej rocznicy ukaże się wznowienie albumu. Za miks odpowiedzialny jest Brendan O'Brien. Krążek będzie dostępny w wersji Super Deluxe obejmującej 4 płyty, jak również ukaże się na dwóch winylach, dwóch płytach CD Deluxe oraz na jednej płycie CD.

Na wersjach deluxe znajdą się alternatywne miksy oraz 7 demówek - 5 z nich nie zostało wcześniej wydanych, zaś 2 utwory nie doczekały się ostatecznej studyjnej sesji nagraniowej. Mowa tutaj o numerach „Angel of Fire” oraz „Black Cat”.

Album można już zamawiać w przedsprzedaży.

foto: templeofthedogshop.com Fot. foto: templeofthedogshop.com

Temple Of The Dog powstało z inicjatywy Chrisa Cornella. Chciał on bowiem złożyć hołd Andrew Woodowi, który przedawkował heroinę przed wydaniem debiutanckiego albumu zespołu Mother Love Bone. Stone Gossard i Jeff Ament z tej właśnie formacji zaangażowali do projektu Eddiego Veddera oraz Mike'a McCready'ego.

Kapela od czasu do czasu reaktywowała się specjalnie na wyjątkowe wydarzenia, chociażby w 2014 roku, gdy Temple Of The Dog zagrał podczas Bridge School Benefit Concert zorganizowanym przez Neila Younga. Natomiast w 2011 roku muzycy wystąpili z okazji 20-lecia wydania krążka „Pearl Jam Twenty”.

Cieszycie się z powrotu Temple Of The Dog?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.