Zespół The Rolling Stones zagrał "Harlem Shuffle" pierwszy raz od 29 lat

07.08.2019 13:19
The Rolling Stones|undefined Fot. . shutterstock.com

Zespół The Rolling Stones lubi zaskakiwać fanów. Tym razem grupa zrobiła niespodziankę publiczności w New Jersey.

Zespół The Rolling Stones przyjechał do New Jersey w ramach trasy "No Filer". Grupa zagrała w tym mieście aż dwa koncerty. Pierwszy z nich odbył się 1 sierpnia 2019 roku, a drugi cztery dni później. Podczas drugiego show na Stadionie MetLife, kapela zagrała swoje największe przeboje. Na ich setliście pojawił się także utwór, którego publiczność nie słyszała już od dawna.

The Rolling Stones zagrał "Harlem Shuffle" pierwszy raz od 29 lat

"Harlem Shuffle" to piosenka, która została skomponowana przez duet Bob & Earl w 1963 roku. Stonesi zrobili własną aranżację i wypuścili utwór jako singiel promujący płytę "Dirty Work" z 1986 roku. Ostatni raz grupa zagrała "Harlem Shuffle" na Wembley w sierpniu 1990 roku.

Przeczytaj także

5 sierpnia 2019 roku na koncercie w New Jersey, Mick Jagger postanowił odpowiednio zapowiedzieć ten utwór:

Czy są tu ludzie z Queens? Czy jest tu ktoś z Manhattanu? Westchester? Staten Island? Z Bronxu? Hartford? [...] Wykonamy teraz lokalną piosenkę... Nazywa się "Harlem Shuffle".

Koncert w New Jersey był jedenastym przystankiem na trasie "No Filer". Każdy z koncertów na tym tornee zawiera jedną piosenkę, którą fani wybierają na drodze głosowania online. Dzięki temu zespół wykonuje na koncertach rzadkie utwory takie jak: "She's a Rainbow", "Rocks Off", "Under My Thumb" i "Bitch".

Zobacz także: The Rolling Stones pierwszy raz od 50 lat zagrał cover na koncercie

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.