The Smashing Pumpkins zagrał na koncercie cover „Stairway To Heaven” Led Zeppelin

Maciej Koprowicz
23.07.2018 14:10
The Smashing Pumpkins zagrał na koncercie cover „Stairway To Heaven” Led Zeppelin Fot. Burak Cingi/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Trasa reaktywowanego w klasycznym składzie The Smashing Pumpkins obfituje w niespodzianki. Zespół wykonał wielki przebój Led Zeppelin z gościnnym udziałem Lzzy Hale z Halestorm.

Trasa koncertowa Pumpkins po USA, która obejmuje 36 koncertów, rozpoczęła się 12 lipca 2018. Zjednoczeni po prawie dwóch dekadach panowie wykonują utwory ze wszystkich nagranych wspólnie płyt, ale do repertuaru włączają również covery.

20 lipca 2018 zespół zawitał do Bridgestone Arena w Nashville w stanie Tennessee. Publiczność mogła obok takich autorskich przebojów grupy Billy’ego Corgana, jak „Disarm”, „Tonight, Tonight” czy „1979” usłyszeć również „Space Oddity” Davida Bowiego, „Landslide” Fleetwood Mac i „Baby Mine” Betty Noyes, a także „Stairway To Heaven” Led Zeppelin.

W utworze Led Zeppelin gościnnie wystąpiła Lzzy Hale, wokalistka Halestorm. Posłuchajcie sami:

The Smashing Pumpkins – powrót w klasycznym składzie

Powrót do składu „Powalających Dyń” muzyków, którzy występowali w nim w latach największej świetności zespołu, to na pewno jedno z rockowych wydarzeń roku. Z Billym Corganem znów grają perkusista Jimmy Chamberlin i gitarzysta James Iha. Ze składu, który nagrał m.in. albumy „Siamese Dream”, „Mellon Collie And The Infinite Sadness” i „Adore” zabrakło jedynie D’arcy Wretzky.  

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.